میانگین بازسازی واحدهای تخریبی زلزله‌زده کرمانشاه ۹۸.۵ درصد است/ ۴ هزار و ۱۴۱ واحد باقی‌مانده است

بابک عاطفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با ارائه آمار و اطلاعاتی از آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده تخریبی در شهرها و روستاهای استان، اظهار داشت: پس از ارزیابی‌هایی که بعد از زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۹۶ استان انجام شد، در مجموع ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد به طور کامل تخریبی شناسایی شد که باید با ارائه تسهیلات بازسازی می‌شدند.

وی ۱۱ هزار واحد مسکونی از این تعداد را روستایی و ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را شهری عنوان کرد و افزود:  آنچه که بازسازی کرده‌ایم و تسهیلات ارائه داده‌ایم خیلی بیشتر از این ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه آمار نهایی بازسازی‌ها را در مجموع ۴۰ هزار و ۱۴۱ واحد اعلام کرد و گفت: نزدیک به ۱۲ هزار و ۳۶۱ واحد از این تعداد در شهرها و ۲۷ هزار و ۷۸۰ واحد نیز در روستاها با ارائه تسهیلات، عملیات بازسازی آن‌ها انجام شده است.

وی در رابطه با بازسازی‌های روستایی، تصریح کرد:  از ۲۷ هزار و ۷۸۰ واحد روستایی، ۲۷ هزار و ۱۸۶ واحد به طور کامل تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و تحویل داده شده و ۵۹۴ واحد باقی‌مانده با پیشرفت فیزیکی تقریبا ۸۵ درصدی، در دست اجرا است که قطعا تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

عاطفی دلیل تعویق بازسازی این تعداد (۵۹۴) واحدهای روستایی را در راستای مشکلات خود مردم در رابطه با زمین و مسائل حقوقی توصیف کرد و اظهار داشت: در واقع می‌توانیم بگوئیم بازسازی در روستاهای زلزله‌زده استان کرمانشاه به طور کامل به اتمام رسیده است.

این مسؤول در خصوص آمار بازسازی در شهرهای زلزله‌زده استان، تصریح کرد: در شهرها نیز از ۱۲ هزار و ۳۶۱ واحد، ۸ هزار و ۸۱۴ واحد تکمیل و ۳ هزار و ۵۴۷ واحد در دست اقدام است.

وی مجموع آنچه از بازسازی‌ها که در شهر و روستا باقی‌مانده را ۴ هزار و۱۴۱ واحد عنوان کرد و گفت: ۳۶ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی ۱۰۰درصد تکمیل شده‌اند و ۴ هزار و ۱۴۱ واحد هم با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در حال ساخت است.

عاطفی میانگین بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده تخریبی در شهرها و روستاهای استان را ۹۸.۵ درصد اعلام و بیان کرد: تا پایان سال ۱.۵ درصد باقی‌مانده هم به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در پایان، خاطرنشان کرد: در مقوله بازسازی بنیاد مسکن سیمان رایگان به میزان ۱۹۹ هزار تن در اختیار زلزله‌زدگان قرار داد و ۷۲ هزار تن آهن‌آلات میان آن‌ها توزیع کرد و همچنین ۱۰ هزار و ۵۲۵ کانکس از طریق اعتبارات دولتی به مردم تحویل داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *