پیشرفت ۷۰ درصدی تصفیه خانه شیرابه سایت زباله سراوان رشت

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اقداماتی درمحل تخلیه زباله در سراوان رشت گفت: در زمان حاضر احداث تصفیه خانه شیرابه زباله در سایت سراوان رشت بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

میرشمس مومنی زاده یکشنبه شب در نشستی صمیمانه با گروهی از جوانان شهرستان رشت در پاسخ به برخی انتقادات و سخنان مطرح شده و دغدغه محیط زیستی یکی از جوانان در این جلسه توضیح داد : در محل تخلیه زباله در سراوان رشت اقدامات زیادی انجام شده است چنانکه تا پیش از این آلودگی ها در این منطقه بسیار بود، بوی بد و تعفن ناشی از انبوه زباله ها، تجمع پشه و مگس و آلودگی ها مردم را به شدت آزار می داد اما اکنون با اقدامات دستگاه های ذیربط این موارد تا حدزیادی در منطقه سراوان کاهش یافته است.

وی اظهار کرد : همچنین با تکمیل این تصفیه خانه می توانیم این مشکل به بهترین نحو مدیریت نماییم.

وی در بخشی دیگر از این نشست ،با بیان اینکه چشم و امید جامعه به جوانان است، اظهار داشت: جوانان و نوجوانان به عنوان فعال ترین نیروی آینده ساز هر جامعه ای نقش تعیین کننده در ارتباط با پیشرفت و توسعه جامعه دارند.

فرماندار شهرستان رشت دوره جوانی را دوران تحرک و نشاط دانست و خاطر نشان کرد: جوانان در تحولات اساسی کشور در عرصه های مختلف همواره نقش تعیین کننده ای داشتند و باید وقت بیشتری برای این قشر بگذاریم.

وی در ادامه با اشاره برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه اضافه کرد: انتخابات نماد مشارکت سیاسی آحاد مردم در اداره کشور است و از جنبه های سیاسی، دینی و حقوقی اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات حقی است که مردم باید برای تعیین سرنوشت شان از آن استفاده کرده و مشارکت و حضوری فعال داشته باشند، خاطر نشان کرد: انتخابات به لحاظ سیاسی نیز نشان دهنده رشد آگاهی سیاسی مردم و انسجام و یکپارچکی ملی است و عزت و اقتدار این کشور و نظام را به رخ جهانیان می کشد.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به نقش طلایه دار جوانان در تحولات سیاسی و اجتماعی اظهار داشت: جوانان بویژه دانشگاهیان باید جامعه را برای حضور در عرصه انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

مومنی زاده همچنین در این جلسه در زمینه به مشکلات مطرح شده جوانان دانشجو در خوابگاه ها بیان داشت: خدمات مربوط به برق، آب و گاز و غیره در خوابگاه های دانشجویی نباید قطع شود و هیچ کس حق این کار را ندارد.

وی درباره موضوع مشکلات مربوط به حمل و نقل هم اظهار داشت: در اولین فرصت جلسه حمل و نقل و ترافیک را با حضور مسئولان دانشگاه و تعدادی از نمایندگان دانشجویان برگزار می کنیم تا مسایل و مشکلات در این حوزه برطرف شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان این که استعدادیابی مغفول مانده است، اظهار داشت: دستگاه های دولتی باید در این باره برنامه ریزی داشته باشند که البته اقدام موثر و درخوری در این زمینه نداریم.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد ورزشگاه عضدی رشت و ضرورت توجه به این مجموعه ورزشی گفت : همه دستگاه های اجرایی از جمله شورای تامین تمایل به بازسازی این ورزشگاه و رفع کاستی های آن دارند.

مومنی زاده در نشست با جوانان بیان داشت: علاقمند به برگزاری جلسه هایی با جوانان، نوجوانان، بزرگسالان و قشرهای مختلف هستم ضمن اینکه تاکنون نشست هایی با جوانان، اصناف، خبرنگاران، بانوان و غیره در فرمانداری برگزار کردیم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه این نشست ها نباید تنها گفتن و شنیدن باشد بلکه باید حتما خروجی داشته باشد، تصریح کرد: لازمه خروجی این جلسه ها پیگیری است بنابراین باید تا حصول نتیجه پیگیر موضوعات بود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *