زلزله قطار توسعه کرمانشاه را متوقف نکرد

مهرداد سالاری روز شنبه در نشست شورای اداری استان که در استانداری کرمانشاه با حضور صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهارداشت: در زلزله کرمانشاه ۱۰۹ هزار و ۸۲۳ واحد مسکونی تخریب یا آسیب دید که به همت مردم و کمک دولت با کیفیت مناسب بازسازی شدند.
وی فرصت سازی در زلزله را بی نظیر توصیف کرد و گفت: اعتبارات خوب دولتی، مشارکت بالای مردم باعث شد که از زلزله یک فرصت برای آبادانی منطقه ایجاد شود.
معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به آمار ساخت و سازها در زلزله گفت: نقش خیرین در بازسازی زلزله موثر بود اما برخی خیرین و سلبریتی ها از این اقدام استفاده سیاسی کردند.
سالاری عنوان کرد: در سال های گذشته نه تنها بازسازی زلزله انجام شده، بلکه در کنار آن قطار توسعه نیز به سرعت در حال سپری شدن است.
وی افزود: آزاد راه های غربی و شرقی استان اکنون در حال انجام و زیرساخت های ریلی برای اتصال راه آهن عرب ایران به دریای مدیترانه در حال تکمیل است.
معاون استاندار کرمانشاه یادآور شد: در روزهای گذشته واحدهای اقتصادی در مناطق زلزله زده ایجاد شد که برای این مناطق اشتغالزایی و درآمدزایی دارند.
در ادامه این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: امسال از نظر سرانه فضاهای ورزشی ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشتیم.
صابر رحیمی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۲۰۰ مدال آور و قهرمان کرمانشاهی در رقابت های کشوری در طول یک سال خودنمایی کردند.
وی با اشاره به برنامه های انجام شده در حوزه جوانان گفت: بزرگترین خانه جوان کشور را در کرمانشاه با نام سردار سلیمانی افتتاح شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه خیرین ورزش یار را در استان ساماندهی شده اند، اظهارداشت: این خیرین با بودجه ۹ میلیارد تومان ۱۵ زمین چمن در مناطق محروم کرمانشاه احداث خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *