عامل انتشار خبر کذب شیوع ویروس کرونا در بندرعباس دستگیر شد

شفقنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار خبر کذب ورود ویروس کرونا به بندرعباس خبر داد و گفت هیچگونه مورد بیماری از این ویروس در استان هرمزگان مشاهده نشده است. ایلنا نوشت: سرهنگ سعید شفیعی با اعلام این مطلب  گفت که با انتشار خبری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مبنی بر انتشار ویروس کرونا در بندرعباس و بستری شدن فرد بیمار در بیمارستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و همچنین سوء استفاده برخی افراد، کارشناسان پلیس فتا در کمتر از یک ساعت موفق به شناسایی انتشار دهندگان این خبر کذب در فضای مجازی شدند.

سرهنگ شفیعی افزود: پس از شناسایی منتشر کنندگان خبر با هماهنگی مقام قضایی افراد مذکور به پلیس فتا احضار و با پذیرفتن اشتباه خود اظهار ندامت و پشیمانی کرده که پرونده با تکمیل مستندات جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان در پایان گفت : از شهروندان عزیز تقاضا داریم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار مربوطه را فقط از طریق رسانه های رسمی کشور کسب کرده و از انتشار اخباری که منبع آن مشخص نیست در فضای مجازی اجتناب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *