۵۰ طرح کشاورزی و خدماتی در شاهین‌دژ افتتاح شد

۵۰ طرح کشاورزی و خدماتی در شاهین‌دژ افتتاح شد

رییس اداره جهاد کشاورزی شاهین‌دژ روز سه‌شنبه در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد ۴۸ طرح مربوط به بخش کشاورزی این شهرستان و شامل آبیاری تحت فشار تجمیعی، مرمت و بازسازی قنات و آبیاری تحت‌فشار خرده مالکی است.

سعید خدایی اضافه کرد: این طرح‌ها به طور همزمان در ۳۰ روستا از توابع شاهین‌دژ به بهره‌برداری رسید که برای اتمام آنها ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده‌است. 

وی افزود: در مجموع با افتتاح این طرح‌ها در بخش کشاورزی برای ۳۳۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و برای یک‌هزار و ۱۴ نفر هم فرصت اشتغال غیرمستقیم به‌وجود آمده است و با بهره‌برداری از آنها بیش از ۲ میلیون متر مکعب آب در سال صرفه‌جویی خواهد شد. 

وی ادامه داد: همچنین کلنگ‌زنی سیستم‌های آبیاری تحت فشار بخش کشاورزی با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در ۱۱ روستای دیگر کلنگ‌زنی شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی شاهین‌دژ نیز در این مراسم از افتتاح واحدهای مسکن مددجویی خبر داد و عنوان کرد: ۴۵ واحد مسکن مددجویی شامل ۳۲ واحد در مناطق روستایی و ۱۳ واحد در مناطق شهری به بهره‌برداری رسیده است.

فرهاد حبیبی گفت: برای اتمام این واحدها، ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است که هشت میلیارد ریال آن اعتبارت دولتی، ۱۱ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض بوده و مابقی نیز با مشارکت خیران تامین شده است.  

همچنین امروز با حضور فرماندار و جمعی از مسولان این شهرستان مسیر روستای «قره‌قیه» این شهرستان به طول چهار کیلومتر و جاده شاهین‌دژ به تکاب نیز به طول ۱۲ کیلومتر با مجموع ۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

طی دهه مبارک فجر امسال ۱۰۵ پروژه عمرانی، خدماتی، آموزشی و اشتغال‌زایی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، مسابقات ورزشی و هنری از دیگر برنامه‌های این هفته در شاهین‌دژ است.

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و در طول چهل سال گذشته همواره مورد هجمه دشمنان اسلام و استکبار جهانی بوده‌است.

شاهین‌دژ با ۹۲ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و نیمی از جمعیت آن در ۱۵۲ روستا ساکن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *