کمک‌های مردم کنگان بین مناطق سیل‌زده سیستان توزیع شد

مریم عسکری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان کنگان از کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: باتوجه به حادثه سیل اخیر در استان سیستان‌وبلوچستان که با خسارت‌های جانی و مالی زیادی همراه بود برخود لازم دانستیم که به کمک هم‌وطنان خود بشتابیم.

مدیرعامل مؤسسه خیریه هنرمندان مهرآورکنگان افزود: با اقدام خودجوش اعضای موسسه و اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و همچنین در سطح شهر خوشبختانه مردم خون‌گرم شهرستان مثل همیشه حمایت کردند و توانستیم کمک‌هایی از قبیل لباس، پتو، موادغذایی و … جمع‌آوری کنیم و به این مناطق بفرستیم.

وی به تشریح جزئیات کمک‌ها پرداخت و گفت: تعداد هزار و 300 لباس گرم (بچه‌گانه ‌و بزرگسال) و تعداد 170 جفت کفش دخترانه و پسرانه همچنین 470 پک بسته‌بندی موادغذایی و 200 بسته لوازم بهداشتی به خانوارهای نیازمند و متضرر سیل تحویل داده شده است.

عسکری‌زاده گفت: ضمن توزیع لوازم‌التحریر بین 100 نفر از دانش‌آموزان سیستان‌وبلوچستان نیز مسابقه‌های اجرا و جوایزی بین این عزیزان توزیع شده است .

وی عنوان کرد: هزینه‌های سفر تیم عملیاتی امدادی به مناطق سیل‌زده و توزیع کمک‌های مردمی در این مناطق کاملا  شخصی بوده و نهادهای دولتی هیچ‌گونه حمایت و دخالتی در این امر نداشته‌اند و تمامی کمک‌ها از طریق خود مردم جمع‌آوری شده است.

 مدیرعامل مؤسسه خیریه هنرمندان مهرآور کنگان بیان کرد: در کمک به هم‌نوع خود تنها لبخند روی لبان آنها که غیر قابل توصیف بود و این حس خوب باعث شد تا ما انرژی بیشتری در کمک به هم‌نوعان خود بگیریم.

وی افزود: پخش و توزیع لوازم‌التحریر، برگزاری مسابقه‌های شاد با جوایز برای دانش‌آموزان از جمله برنامه‌های این تیم امدادی بود که در مناطق سیل‌زده برگزار شد.

عسکری‌زاده از ارسال دومین محموله کمک‌های مردمی به این مناطق در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *