نجات ۹ نفر از حریق ساختمان ۴ طبقه

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، از حریق در پارکینگ یک منزل مسکونی چهار طبقه و نجات ۹ نفر از داخل ساختمان خبر داد.

صراط:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، از حریق در پارکینگ یک منزل مسکونی چهار طبقه و نجات ۹ نفر از داخل ساختمان خبر داد.

به گزارش مهر جلال ملکی، گفت: ساعت ۹ دقیقه بامداد چهارشنبه یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در میدان ابوذر، خیابان فریدون احمدی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد و بلافاصله ۳ ایستگاه به همراه خودروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: محل حادثه یک واحد مسکونی ۴ طبقه بود که دارای یک طبقه زیرزمین در قالب پارکینگ نیز بود.

به گفته ملکی، سه دستگاه خودرو شامل دو دستگاه خودروی پراید و یک دستگاه BMW در این پارکینگ قرار داشت. همچنین مقدار زیادی لوازم اسقاطی منزل نیز در حجم زیاد در داخل پارکینگ چیده شده و به گفته مالکان دو قلاده سگ نیز در این پارکینگ نگهداری می‌شد.

وی اعلام کرد: زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند هر سه دستگاه خودرو شعله‌ور بود و تمامی لوازم اسقاطی موجود نیز در پارکینگ هم کامل شعله‌ور بود. دود بسیار غلیظی کل ساختمان را فراگرفته بود. در لحظات اولیه دو قلاده سگ توانسته بودند خود را از مهلکه خارج کنند. پیش از رسیدن آتش‌نشانان نیز تعدادی از اهالی ساختمان از ساختمان خارج شده بودند اما اطلاعات اولیه حاکی از این بود که هنوز تعدادی از افراد در داخل ساختمان حضور دارند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، افزود: آتش‌نشانان به سرعت وارد عملیات شده و همزمان با خاموش کردن آتش گروه‌های دیگر با دستگاه‌های تنفسی به طبقات بالایی رفته و از هر چهار طبقه موفق شدند که ۹ نفر شامل ۳ کودک و ۶ بزرگسال را از داخل ساختمان خارج کنند.

ملکی تصریح کرد: برخی از این افراد دارای دود گرفتگی شده بودند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند همچنین یک آقا نیز دچار سوختگی‌های سطحی شده که توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

وی در پایان گفت: آتش خاموش و محل ایمن‌سازی شده و از سرایت آتش به طبقات بالایی جلوگیری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.