خسارت سیل به ۱۰ طرح شاخص اقتصاد مقاومتی لرستان

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی لرستان گفت: ۱۰ طرح شاخص اقتصاد مقاومتی در استان که پیشرفت خوبی داشتند در سیل امسال دچار خسارت شدند.

سمانه حسن‌پور امروز در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید که در محل استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که به استان ابلاغ شد در مجموع ۱۶۸ طرح در قالب ۶۶۳ پروژه مربوط به ۵۱ دستگاه اجرایی تعریف شد.

وی ادامه داد: براین اساس راه‌های اصلی و عمده توسعه استان برنامه‌ریزی و پروژه‌های کلیدی استان بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شد که شامل ۱۲۲ پروژه در قالب ۶۲ مورد عمرانی و مابقی اقتصادی بودند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان گفت: از مجموع طرح‌های کلیدی شاخص ۱۰ پروژه در سیل فروردین ماه امسال خسارت دیدند.

حسن‌پور بیان کرد: همچنین ۱۹ پروژه معادل ۲۰ درصد کل پروژه‌ها به پایان رسیده و پیشرفت فیزیکی ۱۳ پروژه مطابق برنامه است.

وی عنوان کرد: با توجه به مشکلات لرستان سرمایه‌گذاری باید به صورت مدون انجام شود و سالانه تعدادی فرصت سرمایه‌گذاری و امکان‌سنجی صورت گیرد که در این راستا ۱۱۴ پروژه امکان‌سنجی شدند.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی لرستان با بیان اینکه از مجموع پروژه‌های کلیدی ۹۴ مورد برنامه‌محور بوده است،   اضافه کرد: همچنین از این تعداد پروژه کلیدی ۲۸ پروژه باید تعیین تکلیف شود که عمده آنها مربوط به سازمان صمت، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و دانشگاه علوم پزشکی هستند.

حسن‌پور افزود: ۱۰ طرح اقتصاد مقاومتی که پیشرفت خوبی داشتند در سیل امسال دچار خسارت شدند که شامل جلگه خلج، بن لار زیودار و میشاخور هستند که اعتبارات آن از محل ماده ۱۰ تامین خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین ۲۴ پروژه مشارکت محور و دانش بنیان استان در قالب طرح‌های کلیدی اقتصاد مقاومتی دنبال می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *