خسارت سیل به 164 هزار واحد مسکونی در کشور/ اختصاص اعتبار به دیواره ساحلی پلدختر

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، بابک دین پرست ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: مشکلات سیل‌زدگان پلدختر از جمله مشکلات اسکان و پرداخت خسارات به کشاورزان در جلسه با وزیر کشور مطرح و بررسی می‌شود.

وی افزود: پرداخت خسارات به کشاورزان آسیب دیده از سیل در تهران از طریق سامانه سجاد بررسی و پیگیری می‌شود.

معاون امور اقتصادی وزیر کشور از اختصاص اعتبار به دیواره ساحلی شهر پلدختر خبرداد و گفت: با توجه به مسائل مطرح شده در این جلسه و نیاز مالی دیواره حفاظتی شهرپلدختر، اختصاص اعتبار به این پروژه در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود:در جلسه‌ای که با حضور تمام دستگاه‌ها در تهران برگزار می‌شود، اسکان سیل‌زدگان با توجه به بررسی‌های انجام شده اولیه و مشکلات کشاورزان آسیب دیده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت: به طور کلی حدود 164 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی درکشور در جریان سیل دچار آسیب جدی شدند که از این تعداد 67 هزار واحد احداثی و 97 هزار واحد تعمیری است.

وی افزود: حدود 12 هزار و 500 واحد شامل 20 درصد احداثی و 21 هزار و 500 واحد تعمیری سیل‌زدگان با 21 درصد نسبت به کل کشور مربوط به استان لرستان است.

دین پرست یادآور شد:با توجه به تاکیدات ریاست جمهوری و پیگیری‌های مجدانه وزیرکشور و رییس قرارگاه بازسازی تمام واحدهای تعمیری سیل‌زده در لرستان تکمیل و تحویل داده شده است.

وی افزود: تاکنون پنج هزار و 700 واحد احداثی در مناطق سیل‌زده استان لرستان تکمیل و تحویل صاحبان آن شده است.

معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت:با توجه به نظر بنیاد مسکن و تلاش‌های شبانه روزی آنان حدود بیش از 10 هزار واحد احداثی تا پایان سال جاری تحویل داده می‌شوند و مابقی این واحدها تا پایان فروردین ماه سال آینده تحویل داده می‌شوند.

وی، تعمیر و احداث واحدهای آسیب‌دیده از سیل را اقدامی بی‌نظیر در کشور دانست و افزود: امید است تلاش‌های دولت و مردم منجر به رفع مشکلات پیشروی سیل‌زدگان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *