دردسر بزرگ این روز‌های پایتخت

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه موتورسیکلت‌ها درتهران ۸ برابر خودرو‌ها آلودگی تولید می‌کنند، گفت: عدم مدیریت موتورسیکلت‌ها در پایتخت دردسرساز شده است.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران درباره آلودگی ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها اظهارداشت: یکی از مشکلات شهر تهران که باعث آلودگی هوا و ترافیک می‌شود، عدم مدیریت در حمل و نقل موتورسیکلت‌ها است که این موضوع سبب دردسر در پایتخت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶ هزار موتورسیکلت در سطح شهر تهران شماره گذاری شده است، عنوان کرد: اغلب این موتورسیکلت‌ها فرسوده هستند و هر موتورسیکلت بین ۷ تا ۸ برابر یک خودرو آلودگی ایجاد می‌کند، لذا نباید در کنار فرهنگسازی برای افزایش ایمنی و کاهش تصادفات موتورسیکلت، از مناسب سازی این وسیله نقلیه غافل شویم.

عضو شورای شهر تهران افزود: در بسیاری از کشور‌ها مساله رفت و آمد موتورسیکلت‌های فرسوده را محدود کرده‌اند و مالیات کلانی برای آن تعیین شده است.

فراهانی با تأکید براینکه فرهنگ موتورسواری به نحو مناسبی در سطح شهر تهران ترویج نشده است، اظهار کرد: به همین دلیل شاهد تجاوز موتورسیکلت‌ها به حریم پیاده روها، حرکات نمایشی در سطح معابر و عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی موتورسواران هستیم.

وی افزود: تردد در جهت مخالف خیابان‌های یک طرفه و استفاده نکردن از کلاه ایمنی نیز از جمله خطراتی است که در درجه اول امنیت خود این عزیزان را به خطر می‌اندازد. از این رو کمپین «موتورسوار خوب» در راستای فرهنگسازی با تضمین تداوم فعالیتش می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *