تلفات برق در البرز کاهش یافته است/نجات جان ۳۲۰ درخت با حذف قبوض کاغذی

تلفات برق در البرز کاهش یافته است/نجات جان 320 درخت با حذف قبوض کاغذی

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز گفت :طرح حذف قبوض کاغذی از مهرماه اجرایی شده که باعث جلوگیری از قطع ۳۲۰ درخت در هر ماه و صرفه جویی یک و نیم میلیاردی در هر سال برای پرینت قبوض شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، بهنام بیات در نشست مطبوعاتی روز چهارشنبه ۱۶ بهمن اظهار کرد: در دهه فجر امسال چندین پروژه به ارزش بیش از هفت میلیارد تومان شامل روشنایی معابر، مبلمان شهری، برق رسانی به پروژه‌های مسکن مهر و… به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به کاهش میزان تلفات برق در البرز گفت: میزان تلفات برق البرز در حال حاضر ۱۰.۸درصد است این در حالی است که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۲.۴درصد بوده و امیدواریم تا پایان سال میزان تلفات به ۱۰درصد برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز با بیان اینکه بخش عمده‌ای از شبکه برق استان از سیمی مسی لخت است که باعث بروز خطر و قطعی برق در زمان بارش باران یا وزش باد می‌شود؛ اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته بناست ۳۰۰ کیلومتر از این شبکه تا پایان سال روکش دار و به کابل خودنگه دار تبدیل شود که ۶۰کیلومتر از آن در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی در ادامه با اشاره به حذف قبوض کاغذی اضافه کرد: این طرح از مهرماه اجرایی شده که باعث جلوگیری از قطع ۳۲۰ درخت در هر ماه و صرفه جویی یک و نیم میلیاردی در هر سال برای پرینت قبوض شده است.

این مسئول تصریح کرد: اولین نیروگاه ۴۰۰کیلو ولتی استان، شهریور امسال کلنگ زنی شده و طبق برنامه‌ریزی، فاز اول این پروژه تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

بیات با بیان اینکه به دنبال حذف واسطه میان مشترکین و ماموران حوادث شرکت هستیم، افزود: زمانی که مردم با سامانه ۱۲۱ تماس می‌گیرند، موضوع به اداره حوادث ارجاع داده و پس از آن به ماموران ارجاع داده می‌شود.

وی گفت: به دنبال حذف واسطه اداره حوادث از این فرایند هستیم تا پس از هر تماس، مساله مستقیم به ماموران ارجاع داده شود.

 در حال حاضر البرز  یک میلیون و ۳۶۰ هزار مشترک برق دارد که ۳۵ درصد آنها خانگی، ۱۱.۶۶درصد آنها کشاورزی، ۳۰ درصد صنعتی، ۱۲درصد تجاری، دو درصد روشنایی معابر و ۱۰.۵ درصد آن آنها نیز عمومی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز با بیان اینکه ۹۵ درصد مشترکین البرزی نسبت به پرداخت به موقع قبوض خود اقدام می‌کنند، افزود: با فرهنگسازی امیدواریم مابقی هم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *