کمک 300 میلیارد ریالی اصفهانی ها به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز اصفهان ؛ مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از زمان وقوع سیل سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از 41 تریلی و کامیون از اجناس و کمک های مردمی خیر اندیشان استان به ارزش 300 میلیارد ریال راهی جنوب شرقی کشور شده است .

منصور شیشه فروش به تعهد تحویل هزار رأس دام سبک به ارزش 25 میلیارد ریال  برای اشتغال پایدار روستاییان این استان خبر داد و افزود: در این مدت 54 پایگاه کمک های مردمی از طریق شعب جمعیت هلال احمر، کمیته امداد و پایگاه مقاومت بسیج در مساجد به صورت ثابت و سیارجمع آوری کمک های  خیران استان را برعهده داشتند.

وی با اشاره به اینکه 10 دستگاه خودرو کمک دار مربوط به تیم های نجات مستقر در منطقه، اقلام غذایی را بین آسیب دیدگان سیل توزیع کردند، گفت: در این مدت همچنین 20  نفر از نیروهای امداد و نجات سیل شهرداری اصفهان، به همراه تیم های غواصی با پایه و تجهیزات و بیش از ۱۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و تجهیزات امداد و سیل به سیستان و بلوچستان اعزام شدند .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان به اعزام دو تیم از بسیج جامعه پزشکی با یک کامیون دارو، پزشک، پرستار و تیم های بهداشتی و درمانی به جنوب کشور نیز اشاره کردو افزود: برپایی چهار موکب اربعین حسینی در مناطق سیل زده و اعزام شش ماشین سنگین به منظور کمک رسانی و بازگشایی معابر از بنیاد مسکن و اداره راه استان به هرمزگان و  سیستان و بلوچستان از دیگر اقدامات انجام شده برای دستگیری از مردم جنوب کشور  بوده است.

بارش های سیل آسا و بی سابقه در 26 سال اخیر در 19 دی امسال ، حدود 500 روستا و 14 استان سیستان و بلوچستان را درگیر کرده بود و به 20 هزار واحد مسکونی نیز خسارت وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *