آب ۲۷ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان همچنان قطع است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  “روح الله سرگزی” امروز(سه شنبه) گفت: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان بویژه نیمه جنوبی استان آب آشامیدنی ۳۶۹ روستا قطع شده بود که با تلاش گروه های شرکت آب و فاضلاب روستایی شبکه آب ۳۴۲ روستا بازسازی و آبرسانی به شبکه دوباره برقرار شد.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برآورد‌های نخست خسارت سیلاب اخیر به بخش‌های مختلف زیربنایی، کشاورزی، مسکونی، راه‌ها و شبکه‌های آبرسانی، برقرسانی، مخابرات و … تاکنون هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

سرگزی گفت: تمام مسیر‌های ارتباطی روستا‌های سیل زده استان باز است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

او افزود: تاکنون بیش از چهار هزار تن مواد غذایی و امدادی بین سیل زدگان سیستان و بلوچستان توزیع شده و این روند همچنان با تلاش دستگاه‌های امدادی و گروه‌های جهادی ادامه دارد.

وی گفت: سیل اخیر بیشترین خسارت را به بخش راه، مسکن و کشاورزی سیستان و بلوچستان وارد کرده است.

سرگزی افزود: در مجموع حجم آب در سیلاب سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر سیلاب استان گلستان بوده و در نقاطی از استان شدت بارندگی بسیار بالا بوده به طوریکه در زرآباد میزان بارندگی بیش از ۱۲ هزار مترمکعب بوده است.

سامانه بارشی سیل‌آسایی که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد وضعیت سیستان و بلوچستان را بسیار بدتر از دو استان دیگر کرد.

همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شده بود.

این بارندگی‌ها ۱۴ شهرستان استان را درگیری سیلاب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *