خانه ۶۰ مددجوی کمیته امداد در زلزله‌ خان زنیان شیراز خسارت دیده است

شیراز-ایرنا-مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه خانه ۶۰ مددجوی این نهاد در زلزله خان زنیان دچار خسارت شده،گفت: هزینه تعمیر و جبران خسارت‌های وارده به منازل مددجویان در این شهر زلزله زده، با اعطاء کمک بلاعوض و وام کم بهره به ساکنین پرداخت می‌شود.

محمد بذرافشان روز دوشنبه اعلام کرد : در پی وقوع زلزله و بازدیدی که به همراه نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از این منطقه انجام شد برآوردهای اولیه از خسارت به  ۶۰ خانوار تحت پوشش و مددجویان آسیب دیده  انجام شد .

وی با بیان اینکه برای تمامی این ۶۰ خانوار، پتو و سبد غذایی ارسال شده  گفت: جهت ۱۸ خانوار ساکن در کانون زلزله واقع در روستای آرندی نیز بخاری تهیه شده و ارسال کمک ها به منطقه همچنان ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به پرداخت خسارت های وارده به منازل مددجویان از سوی کمیته امداد، اضافه کرد: جهت انجام تعمیرات منازل مددجویان پس از نیازسنجی مقرر شد که به هر خانوار مبلغ ۴۵ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۳۰ میلیون ریال در قالب وام تعلق گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین علاوه بر موارد مذکور قرار است پس از اتمام ارزیابی، در صورت بروز خسارت به وسایل و اسباب مددجویان، هزینه خسارت از طریق کمیته امداد فارس پرداخت می شود.

بذرافشان در پایان بیان کرد: به مددجویانی که منازل آنها نیاز به بازسازی دارد تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال نیز در قالب وام تسهیلات داده می شود.

زلزله دوشنبه هفتم بهمن ۹۸ با مرکزیت خان زنیان با قدرت ۵.۴ ریشتر ساعت ۱۶ و ۵۸ دقیقه و ۲۶ ثانیه در عمق ۷ کیلومتری رخ داده بود.

زلزله ای به قدرت ۵.۱ درجه ریشتر عصر سه‌شنبه هشتم بهمن ۹۸ خان زنیان از توابع شیراز را دوباره به شدت لرزاند تا این منطقه شاهد دومین زمین لرزه در ۲ روز پیاپی باشد.

زمین لرزه عصر سه شنبه ساعت ۱۸ و ۵۴ دقیقه و ۳۲ ثانیه در عمق ۵ کیلومتری خان زنیان از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز رخ داد.

خان زنیان در حدود ۴۱ کیلومتری جنوب غرب شیراز از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *