افزایش ۲۰ درصدی هزینه ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا

پیروزی حناچی گفت: اختلافات شهرداری و پلیس در حال حل شدن است و موارد مورد اختلاف را نیز به شورای ترافیک‌ می‌بریم.

گروه راه و مسکن بازارنیوز:  پیروز حناچی مبنی بر اینکه طبق گفته رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هزینه ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند ضمن تاکید چندباره بر این نکته که ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند نه ۶۰ گفت: زمانی که شما دهن به دهن این عدد را نقل می‌کنید نگرانی ایجاد می‌شود در حالی که میزان افزایش ۲۰ درصد است.

او ادامه داد: طرح LEZ یا طرح کاهش یکی از سیاست‌هایی است که همه کلان شهر‌های موفق دنیا آن را اجرا می‌کنند و هدف آن کاهش ترافیک و آلودگی هوا است.

شهردار تهران اضافه کرد: در این طرح‌ها از روش‌های مختلف تشویقی و تنبیهی استفاده می‌شود تا این اتفاق بیفتد. هیچ چیزی بهای سلامتی شهروندان را ندارد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در عین حال که یک برنامه متعادل کارشناسی داشته باشیم روی آلودگی در مرکز شهر که وضعیت خوبی ندارد تاثیر بگذاریم.

حناچی همچنین در پاسخ به ادعای رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران مبنی بر اینکه اختلاف پلیس و شهرداری باعث عدم وصول عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی شده است، اظهار کرد: اختلافات شهرداری و پلیس در حال حل شدن است و موارد مورد اختلاف را نیز به شورای ترافیک‌ می‌بریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *