چه تعداد کارگر دیگر باید بمیرند تا متولیان حوادث کار به فکر چاره باشند؟

روز پنجشنبه، در قم، سقوط از ارتفاع در یک ساختمان در حال ساخت به زخمی شدن یک کارگر «آرماتوربند» انجامید. بازرس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور می‌گوید: متأسفانه هر ساله تعداد زیادی از کارگران به‌ علت توجه نکردن به الزامات ایمنی، کشته یا مصدوم می‌شوند.

چه تعداد کارگر دیگر باید بمیرند تا متولیان حوادث کار به فکر  چاره باشند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، حوالی ساعت ۱۱ ظهر روز پنجشنبه (۱۰ بهمن ماه) یک کارگر آرماتوربند به نام «مجتبی قاسمی» ۴۰ ساله حین انجام کار در یک واحد مسکونی از ارتفاع سقوط کرد و هم اکنون در بیمارستان امام رضا(ع) بستری است.

براساس اعلام «عباس شیری» بازرس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور، این حادثه حوالی ساعت ۱۱ظهر در یک ساختمان نیمه‌ساز در مقابل بوستان علوی قم رخ داد.

او با انتقاد از بی‌توجهی کارفرمایان به ایمنی در کار گفت: متأسفانه هر ساله تعداد زیادی از کارگران ساختمانی به‌ علت توجه نکردن به الزامات ایمنی، کشته یا زخمی می‌شوند.

شیری در ادامه با اشاره به آمار فزاینده حوادث ناشی از کار در بخش تولید و ساختمان کشور یادآور شد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از حوادث ناشی از کار در کشور ثبت نمی‌شود.

او با بیان اینکه باید در بحث ایمنی به آموزش اهمیت بدهیم تا حداقل حوادث را در کار داشته باشیم، افزود: متاسفانه در این مورد نه دولتمردان و نه نمایندگان مجلس به فکر نیستند.

وی افزود: انتظار ما از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی و سایر متولیان این است که تدابیری اتخاذ کنند تا شاهد حوادث کمتری در حوزه کارگران ساختمانی باشیم.

شیری با طرح این سوال در ادامه افزود: جامعه کارگری باید چه تعداد دیگر از نیروی کار خود را به خاطر بی‌فکری و سهل‌انگاری برخی مسئولان باید از دست بدهد تا چاره‌ای به حال آنها اندیشیده شود.

بازرس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور در خاتمه تاکید کرد؛ بی‌توجهی‌ها به حوادث گذشته معمولا زمینه‌ساز حوادث بعدی است اما از قرار معلوم کسی از این حوادث درس نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.