صرفه جویی ۱۲۰ میلیون مترمکعبی در مصرف آب بخش کشاورزی خراسان جنوبی

بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در مجموع از ابتدای تشکیل استان تاکنون بالغ بر ۱۲۰ میلیون متر مکعب از قبال پروژه های آب و خاک استان صرفه جویی در مصرف آب شده است.

صرفه جویی ۱۲۰ میلیون مترمکعبی در مصرف آب بخش کشاورزی خراسان جنوبی

غلامرضا قوسی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاکنون بالغ بر ۱۷ درصد اراضی کشاورزی استان مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری شده است.

وی از اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در ۲۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: از قبال اجرای این پروژه ۷۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب در بخش کشاورزی داشته ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اجرای دو هزار و ۷۶۰ کیلومتر پروژه‌های انتقال آب در استان، بیان کرد: با اجرای این پروژه‌ها نیز بیش از ۴.۴ میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب شده است.

قوسی با بیان اینکه تاکنون تجهیز و نوسازی اراضی برای ارتقای بهره وری در سطح ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده است، عنوان داشت: اجرای این پروژه‌ها نیز یک میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب داشته است.

وی به اجرای ۷۱۸ هکتار عملیات آب و خاک در تشکل‌های کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: از این محل نیز تاکنون بالغ بر ۱.۶ میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب داشته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.