تضمین سلامت بدن در روزهای آلوده با مصرف برخی نوشیدنی ها

برخلاف تصور عموم، خوردن شیر برای دفع سموم بدن در آلودگی هوا، به تنهایی مفید نیست، ازاین رو لازم است مصرف برخی نوشیدنی ها را در این روزها دردستور کار قرار دهیم.

به گزارش گروه جامعهخبرگزاری میزان، در روزهایی که آلودگی هوا در کلانشهرها به اوج می رسد باید راهکاری برای کاهش عوارض ناشی از آن اتخاذ کرد در غیر این صورت سلامت افراد به خطر خواهد افتاد.   برخلاف تصور عموم، خوردن شیر برای دفع سموم بدن در آلودگی هوا، به تنهایی نه تنها مفید نیست، بلکه مضر است چرا که باعث اضافه شدن مواد زائد به بدن می‌شود. بهترین راه مصرف شیر، جوشاندن و اضافه کردن گلاب و عسل به آن است.   بهترین راه دفع سموم از بدن از طریق مصرف مایعات است اما زنجبیل نیز می تواند در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا کمک شایانی کند زیرا زنجبیل موجب تشدید تعرق بدن و دفع میکروب‌ها می‌شود از این رو برای سم زدایی بدن می‌توانید از خواص بی نظیر زنجبیل نهایت استفاده را ببرید.   چای زنجبیل و لیمو، آب گریپ فروت و زنجبیل، چای سبز با زنجبیل، دمنوش زنجبیل با عسل و لیمو، نوشیدنی زنجبیل و نعنا نیز از دیگر نوشیدنی های مفید برای مقابله با عوارض آلودگی هوا هستند.

اسفناج نیز با توجه به اینکه میزان آهن موجود در آن بسیار بالا است و همین امر در بهبود عملکرد گلبول‌های قرمز خون نقش مهمی ایفا می‌کند می تواند نوشیدنی مناسبی برای روزهای آلوده سال باشد البته که می توان آن را با پرتقال و کیوی نیز مصرف کرد.   اسموتی سبز نیز دیگر نوشیدنی مفیدی است که برای پوست و چشم‌ها بسیار مفید بوده و سبب کاهش وزن و بالا بردن متابولیسم بدن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *