با صرفه جویی یک درجه دما، ۳ میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می شود

اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: : با صرفه جویی یک درجه در گاز خانگی می توان ۶درصد مصرف گاز و ۳ میلیون متر مکعب گاز خانگی را صرفه جویی کرد.

با صرفه جویی یک درجه دما، ۳ میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می شود

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ۱۴۱ پروژه مدیریت بحران به اعتبار ۲۱۵ میلیارد تومان که در ایام دهه فجر افتتاح می شود، اظهار داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی که دچار سیل و خشکسالی هایی خواهیم شد، مدیریت بحران در حالت آماده باش به ویژه در ایام عید نوروز برآمده است.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار قانون مدیریت بحران در کشور در مردادماه به تصویب رسید، ادامه داد: این قانون، ۲۶ تکلیف را برای هر دستگاه مشخص کرده و در هر مخاطره ای باید ستادهایی به منظور پیشگیری، هماهنگی، فرماندهی و پاسخ به بحران در استان تشکیل شود که در نهایت هدف از تشکیل این قانون پیشگیری در موارد بحرانی به جای واکنش است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه پیش بینی ها حاکی از فعال شدن سامانه ناپایدار جوی و سرد شدن بی سابقه هوا در بهمن ماه است، گفت: با صرفه جویی یک درجه در گاز خانگی می توان ۶ درصد مصرف گاز و ۳ میلیون متر مکعب گاز خانگی را صرفه جویی کرد که این مقدار صرفه جویی شده در اختیار نیروگاه ها قرار می گیرد تا جبران مازوت شود که با خاموشی برق مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه مقرر شد ادارات دولتی یک ساعت در آغاز و یک ساعت در پایان سیستم گرمایشی را خاموش کنند، ابراز داشت: با توجه به اینکه کلانشهر اصفهان با صنایع آلاینده محدود شده و شرایط اقلیمی آن در منطقه ای است که با وزش باد همراه نیست بنابراین لازم است تا نیروگاه ها و صنایع پتروشیمی از مازوت مصرف نکنند تا بر آلاینده ها افزوده نشود.

شیشه فروش به روز جهانی تالاب ها هم اشاره ای کرد و گفت: یکی از ۱۶ کانون فعال گردو غبار بستر و اراضی خشک کنار زاینده رود است. از سوی دیگر عدم تداوم جریان زاینده رود فرونشست اراضی حاشیه زاینده رود را شدت بخشیده است؛ به همین دلیل با وجود کاهش بارش ها نسبت به سال گذشته و بلند مدت با همت مدیریت استان درصدد تحقق حقابه زیست محیطی رودخانه با تامین ۲۰ میلیون متر مکعب آب در زاینده رود برآمدیم.

وی افزود: امیدواریم با تحقق حقابه زیست محیطی تالاب گاوخونی و طرح جامعی که توسط دانشگاه آزاد خوراسگان تهیه و پیگیری شد و جلوگیری از بارگذاری صنعتی در تالاب گاوخونی و برداشت های بی رویه و احیا کشاورزی در این منطقه باهمکاری صنف کشاورزی یزد و اصفهان درصدد تحقق حقابه تالاب گاوخونی برآییم زیرا با وزیدن بادهای شرقی-غربی تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر استانهای همجوار در معرض الاینده های خطرناک تالاب قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.