عملیات اجرایی در بزرگراه ارومیه – سرو با وجود برف و سرما ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- عملیات راهسازی به ویژه خاکبرداری و تعریض در بزرگراه ارومیه – سرو با وجود برف و سرما همچنان ادامه دارد و مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی از رصد روزانه روند تکمیل این طرح خبر می‌دهد.

عملیات اجرایی در بزرگراه ارومیه - سرو با وجود برف و سرما ادامه دارد

سیدمحسن حمزه‌لو روز گذشته، پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح بزرگراه «ارومیه – سرو» و در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتبار اجرای این طرح بیش از ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که تا پایان سال هزینه می‌شود. 

وی اظهار داشت: کمتر از ١٠ کیلومتر از طرح احداث مسیر ترانزیتی بزرگراه ارومیه – نازلو – سرو باقی مانده که با اجرای کامل آن تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از این بزرگراه ۵۵ کیلومتری خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت این محور ۵۰ کیلومتری در اتصال به پایانه مرزی سرو و ترانزیت کالا و مسافر و حمل و نقل، در سال‌های گذشته نیز ۲۰ کیلومتر از این محور به بزرگراه تبدیل شده‌بود.

وی ادامه داد: تکمیل طرح احداث بزرگراه ارومیه – نازلو – سرو با توجه به اهمیت این محور در دسترسی به پایانه مرزی سرو و حمل و نقل بین‌المللی جزء برنامه‌های اولویت‌دار اداره‌کل راه و شهرسازی استان به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: توسعه مبادلات اقتصادی کشورهای ایران و ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای از مهم‌ترین تاثیرهای اجرای این طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: احداث این بزرگراه از طرح‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود و نقش آن در ترانزیت خارجی و اتصال مرکز کشور از طریق آزادراه تهران – تبریز – بزرگراه شهید کلانتری به گمرک سرو موجب شده‌است تا بهره‌برداری از آن در سریع‌ترین زمان ممکن در دستور کار قرار گیرد.

حمزه‌لو بیان کرد: کاهش مسافت، ارتقای سطح ترانزیت بار و مسافر و اهمیت اقتصادی این بزرگراه از مزیت‌های اجرای طرح محسوب می‌شود؛ عملیات احداث و بهسازی بزرگراه ارومیه – نازلو – سرو از دهه ۸۰ شروع شد و تکمیل آن در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه راه‌های ارتباطی با جدیت پیگیری شد.

آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *