پرداخت قطعی خسارت برای ۷۳ هزار هکتار سیل‌زده گلستان/ پرداخت ۱۰۰۰ میلیاردی برای مرمت ابنیه راه‌های گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس با بیان اینکه تاکنون از ۹۷ نقطه آسیب‌دیده جاده‌ای استان از سیل ۹۵ نقطه مرمت شده است، اظهار کرد: تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان برای مرمت ابنیه راه‌های استان از محل اعتبارات اداره کل راهداری و مواد ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت بحران پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: دو نقطه باقیمانده یک پل و یک کانال است که با همکاری آب منطقه‌ای و اداره کل راهداری پیگیر ترمیم آن هستیم.
حق‌شناس در خصوص پرداخت خسارت به کشاورزان خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت برای ۷۳ هزار هکتار قطعی شد و ۵۰ درصد خسارت‌ها پرداخت شده است.
استاندار گلستان یادآور شد: ۵۰ درصد نخست به دلیل اختلافات سطح اراضی آسیب‌دیده بین جهاد کشاورزی و پژوهشگاه فضایی طولانی شد اما در مورد ۵۰ درصد دوم به محض ابلاغ به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

حق‌شناس اضافه کرد: تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض به سیلزدگان پرداخت شده است که از این مقدار، ۳۰۰ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره است.
وی ادامه داد: اعتبار لازم برای پرداخت ۲۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان وجود دارد و تاکنون ۱۶۳ میلیارد تومان اعطا شده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در بخش کشاورزی و مسکن یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض به سیلزدگان پرداخت شده است، گفت: از این مقدار، ۳۰۰ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره است.

* کارخانه‌های آجر گلستان از ارائه محصول به خارج از استان خودداری کنند

وی با بیان اینکه خوشبختانه در بخش مسکن ۹۷ درصد واحدها پی‌کنی شده‌اند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۲ هزار واحد مسکونی به مالکان تحویل داده شده و انشاالله در دهه فجر ۲ هزار واحد مسکونی دیگر تحویل داده خواهد شد.
استاندار گلستان تاکید کرد: با توجه به نیاز پیمانکاران به آجر، کارخانه‌های آجر استان از ارائه محصول به خارج از گلستان خودداری کنند.
حق‌شناس با اشاره به میزان خسارات پرداخت‌شده در بخش کشاورزی نیز گفت: تاکنون ۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی به متقاضیان اعطا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *