خدمات رسانی جامعه پزشکی استان یزد به سیل زدگان سیستان وبلوچستان

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز یزد، مسئول روابط عمومی سپاه الغدیر استان  یزد گفت: هزار و ۶۰۰ نفر از ساکنان مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان از خدمات درمانی اعضای بسیج جامعه پزشکی این استان استفاده کردند.

خدمات رسانی جامعه پزشکی استان یزد به سیل زدگان سیستان وبلوچستان 

برزگر افزود : تیم‌های بهداشتی و درمانی به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، سازمان بسیج جامعه پزشکی با همکاری تیپ ۱۸ الغدیر با حضور در مناطق سیل‌زده جنوب شرق سیستان و بلوچستان ماموریت‌های امدادی و درمانی خود را انجام دادند.
وی گفت : با توجه به خسارت فراوان سیل در بخش دشتیاری، تیم ارزیابی اعزامی متشکل از نمایندگان معاونت درمان و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و سازمان بسیج جامعه پزشکی با هماهنگی معاونت درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بررسی و نیازسنجی در عرصه سلامت، تیم‌های بهداشتی و درمانی در منطقه مستقر شدند.
برزگر گفت: با عزیمت تیم‌های اعزامی و انجام خدمات رایگان شامل معاینه تخصصی عفونی، داخلی و اطفال و همچنین فعالیت سه تیم پزشکی عمومی همراه با توزیع داروی رایگان به صورت ثابت و سیار به همراه پنج نفر پرستار، تکنسین دارویی و یک تیم بهداشتی به مردم خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی ارائه کردند. 
بارندگی روز‌های ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه امسال در سیستان و بلوچستان سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت زیادی به واحد‌های مسکونی، زیرساخت‌ها و اراضی کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان بویژه چابهار، کنارک و نیکشهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.