نجات کودک ۸ ساله در خانه ای متروک وسط بیابان

جانشین فرمانده انتظامی “بردسکن” از تلاش مأموران انتظامی، نیروهای مردمی، سپاه و هلال احمر برای نجات پسر بچه گم شده در بیابان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد تقی قربانی گفت: پنج شنبه گذشته خانم جوانی با نگرانی و اضطراب ضمن تماس تلفنی با ۱۱۰ اعلام کرد، فرزند خردسالش در یکی از روستاهای بخش “شهرآباد” این شهرستان گم شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، مأموران انتظامی با تشکیل چند تیم ویژه، تحقیقات خود را برای پیدا کردن کودک گمشده آغاز کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: تحقیقات اولیه نشان می‌داد، مادر این کودک سر مسئله‌ای پیش پا افتاده به او ایراد می‌گیرد و پسر بچه ۸ ساله که از این بابت ناراحت می شود، تصمیم گرفته به خانه یکی از بستگان واقع در روستایی کویری با فاصله ای حدود ۴۰ کیلومتری برود و در هوای سرد و بارانی از خانه بیرون زده است.

سرهنگ قربانی گفت: با توجه به برودت هوا و ریزش نزولات جوی و نوع لباس کودک هنگام خروج از خانه که مناسب فصل سرد زمستان نبود و از طرفی کویری و صعب العبور بودن منطقه و احتمال حمله وحوش به این پسربچه، اهمیت و حساسیت موضوع  بیش از پیش شد.

وی خاطرنشان کرد: با مدیریت پلیس، نیروهای مردمی و همراهی تیم های سپاه و هلال احمر به صورت پیاده ردزنی های گسترده در کویر آغاز و پس از تلاش ۷ ساعته پسربچه در خانه متروکه ای در دل بیابان و در حالی که از ترس و سرما به خود می لرزید و نایی  برای راه رفتن نداشت پیدا و حوالی ساعت یک و ۳۰دقیقه بامداد به خانواده اش تحویل داده شد.

جانشین فرمانده انتظامی “بردسکن” با اشاره به رضایتمندی مردم روستا از عملکرد پلیس و نیروهای امدادی به والدین توصیه کرد: نحوه برخورد خانواده با کودک بسیار مهم و حائز اهمیت است و خانواده ها باید ضمن مشورت با مشاوران حوزه کودک، از روش های مناسب و صحیح تربیتی و فرزند پروری استفاده کنند تا از وقوع  چنین وقایع خطرناکی  پیشگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *