حوادث رانندگی شهری در خلخال افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ معاون امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: حوادث رانندگی جرحی داخل شهری در این شهرستان در ۱۰ ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش یافته است.

رضوان صادقی روز سه‌شنبه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: بر اساس گزارس اداره راهور خلخال برخورد با عابرین پیاده ،برخورد خودروها با یکدیگر و رانندگی افراد فاقد گواهینامه بیشترین علت افزایش حوادث جرحی داخل شهری امسال در این شهرستان است.

وی با تاکید بر لزوم اجرای طرح جامع ترافیکی جدید شهر خلخال از سوی شهرداری گفت: با عملیاتی شدن این طرح ضمن حل بسیاری از مشکلات ترافیکی و روان‌سازی تردد خودروها در خیابان‌های پرتردد، حوادث رانندگی نیز بطور محسوسی کاهش خواهد یافت.

وی از ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان و دارندگان خودروهای بنزین سوز جهت دوگانه سوز کردن خودروها خبر داد و گفت: ارائه تسهیلات بانکی در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضیان استفاده از تسهیلات نصب تجهیزات سی‌ان‌جی بر روی خودروهای خود در مهلت مقرر نسبت به ثبت‌نام اینترنتی در سامانه سامح اقدام کنند.

او به ساماندهی مصرف سوخت خودروهای فعال در بخش عمومی خلخال پس از سهمیه‌بندی بنزین اشاره کرد و گفت: از مجموع ۲۰۲ دستگاه خودرو ثبت‌نام شده آژانس‌های تلفنی برای استفاده از سهمیه سوخت تاکنون یارانه سوخت ۱۷۰ خودرو پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان خلخال فاقد نمایندگی توزیع لاستیک سهمیه و تعاونی است، اظهارداشت: در حال حاضر لاستیک مورد نیاز رانندگان خودروهای سواری و کامیونت‌های داخل شهری با صدور حواله از طریق سازمان حمل و نقل درون‌شهری شهرداری خلخال از اردبیل و مشگین‌شهر تامین می‌شود که در تلاش هستیم تا با ایجاد نمایندگی فروش در خلخال مشکل مراجعه رانندگان به شهرهای دیگر را بزودی برطرف کنیم.

معاون امور عمرانی فرماندار خلخال همچنین گفت: بهره‌مندی از لاستیک سهمیه برای رانندگان وانت پیکان ،نیسان و کامیونت داخل شهری که قیمت آن ۵۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار آزاد است، تنها با ثبت در سامانه ucms و ارائه بار برگ به سامانه حمل و نقل شهرداری ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *