تعهدات دولت به مردم مناطق سیل‌زده به کندی پیش می‌رود/ انتقاد استاندار از فرمانداران اهواز و آبادان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلام رضا شریعتی در نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده با بیان اینکه مقرر شده بود که کار بازسازی منازل سیل زده تا پایان سال به اتمام برسد، اظهار کرد: با وعده‌ای که در رابطه با بازسازی منازل سیل‌زده به مردم داده شده فاصله زیادی داریم و تا کنون تنها ۷۰۰ واحد را به پایان رساندیم.

وی با اشاره به بازسازی منازل آسیب‌دیده از سیل و زلزله مسجدسلیمان گفت: در این زمینه ستاد اجرایی فرمان امام متعهد شد تعداد ۲ هزار واحد مسکونی آسیب دیده در زلزله مسجدسلیمان و  10 هزار واحد مسکونی آسیب دیده در سیل را بازسازی و تحویل مردم دهد.

شریعتی استاندار خوزستان با انتقاد از اینکه تعهدات دولت به مردم مناطق سیل‌زده به کندی پیش می‌رود، از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست که به اجرای تعهدات خود سرعت دهند.

وی با بیان اینکه پس از دو مرتبه مکاتبه با شهرستان آبادان در خصوص آبگرفتگی منازل، هیچ گونه لیستی مبنی بر نیازهای مردم  در این بخش تحویل ما داده نشده است، عنوان کرد: زمانی که خواستم آمار منازلی که دچار آبگرفتگی شده‌اند را به تهران بدهم  فرماندار تنها آمار ۱۵۰ تا ۲۰۰ خانه را به ما داد، در حالی که آمار خانه‌هایی که دچار آبگرفتگی شده‌اند بیش از این بود.

شریعتی افزود: فرمانداری اهواز نیز تنها آمار یک هزار تا یک هزارو ۱۰۰ خانه‌ای که دچار آبگرفتگی شده‌ بودند را به ما داد.

وی با تاکید بر اینکه شهرهای آبادان و اهواز آمار منازلی که در آبگرفتگی اخیر متضرر شده‌اند را دقیق اصلاح کنند، گفت: شهرهای باوی، کارون و خرمشهر نیز لیست خود را ارسال کنند.

آبگرفتگی اخیر خسارت زیادی را در چهار شهر ایجاد کرد

در ادامه این نشست کیامرث حاجی‌زاده مدیر کل بحران استانداری خوزستان اظهار کرد: در بحث بازسازی و نوسازی استان سه موضوع وجود دارد،  اول بازسازی مناطق سیل زده، دوم بازساری مناطق زلزله زده در شهرستان مسجدسلیمان و در آخر بحث آبگرفتگی اخیر که خسارت زیادی  را در چهار شهر اهواز، کارون، آبادان و خرمشهر ایجاد کرد.

وی گفت: در بخش کشاورزی  23 هزارو ۶۵۰ فقره  پرونده تایید پرداخت شد اما  پرداخت ما ۲۳ هزارو ۳۱۳ فقره پرونده به مبلغ ۶۱۲ میلیاردتومان بوده است.

تا نیمه اسفند کل تعهدات مربوط بحث سیل‌بندها را به پایان می‌رسانیم

محمد حری مدیرکل دفتر فنی استانداری خوزستان اظهار کرد: به منظور ترمیم سیل‌بندها برآوردی صوت گرفته که محقق نشد به همین دلیل مجبور شدیم ترمیم سیل‌بندها را اولویت‌بندی کنیم.

وی گفت: اکنون عملیات مربوط به سیل‌بندها  در شعیبیه شوشتر، شوش و اهواز توسط سازمان همیاری‌ها در حال انجام است و در شهرستان شادگان، حمیدیه و دشت‌آزادگان  نیز پیمانکار در حال فعالیت است.

حری با تاکید بر اینکه تنها در دو شهرستان هویزه و کارون فرایند تعیین پیمانکار جهت آغاز پروژه ترمیم سیل‌بندها انجام نشده است، گفت: در شهرستان باوی نیز از اوایل این هفته کار ترمیم سیل‌بندها را آغاز کرد و در شهرستان خرمشهر پیمانکار مشخص شده است.

وی با بیان اینکه فعالیتی که در حوزه سیل‌بندها در حال انجام است مربوط به شکستگی آن‌ها و اولویتی که پیمانکار مشخص کرده است، عنوان کرد: تا نیمه اسفند کل تعهدات مربوط بحث سیل‌بندها را به پایان می‌رسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *