تایید بیش از ۹۸ درصد پرونده های خسارت های سیل خوزستان

تایید بیش از 98 درصد پرونده های خسارت های سیل خوزستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، استاندار خوزستان در نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان گفت : حدود ۹۸ و پنج دهم درصد پرونده های سیل زدگان توسط پژوهشگاه فضایی تایید و برای پرداخت خسارت ها ارسال شده است.

غلامرضا شریعتی افزود : تاکنون به ۲۰ هزار نفر از خسارت دیدگان کمک بلاعوض پرداخت و پرونده سه هزار و ۳۰۰ نفر به تازگی مورد تایید قرار گرفته و بزودی پرداخت به آنها انجام می شود و  البته ۵۰ درصد مابقی  منتظر تخصیص اعتبار هستیم.

وی ادامه داد : تاکنون به هفت هزار نفر از کشاورزان خسارت دیده تسهیلات پرداخت و برای ۱۳ هزار نفر دیگر برای پرداخت تسهیلات در حال انجام می باشدکه از این بابت از بانک‌ها تشکر می کنم.

استاندار خوزستان اظهارداشت :  در بخش تعمیر و ساخت منازل آسیب دیده کار تعمیرات تکمیل   و در ساخت هم تعداد۶۸۰ واحد به بهره برداری رسیده است .

شریعتی با اشاره به کند بودن صدور پروانه  ساخت منازل خسارت دیده زلزله مسجدسلیمان ادامه داد : تاکنون ۲۳۰ پروانه صادر و ۵۱۱ پروانه دیگر اماده برای صدور می باشد و تذکرات لازم برای حل ناهماهنگی های موجد در این بخش داده شده است.

وی پیشرفت کار تعمیرات منازل خسارت دیده در زلزله مسجدسلیمان را خوب دانست و گفت :وزارت نفت مبلغ ۵۱ میلیارد تومان برای منازلی که نیمه کاره هستند به راه و شهرسازی ابلاغ نموده است که ۵۰۰ واحد دیگر هم تکمیل شود.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اقدامات لازم برای ساخت ۶۹ واحد خسارت دیده در آبگرفتگی های اخیر در حال انجام می باشد و  فرمانداری اهواز و آبادان لیست های خود را برای تعمیر بسته ها  لوازم خانگی سریع تر تحویل دهند و کار مانند نظمی که در سیل و زلزله بود در رابطه با آب گرفتگی هم انجام شود تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

شریعتی افزود : از مجموع سه هزار  بسته لوازم خانگی ازسوی هلال احمر  و ۱۴ هزار بسته از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای سیل ،  زلزله مسجدسلیمان و آبگرفتگی ها  یک هزار و ۴۰۰ بسته ازسوی هلال احمر و ۹ هزار بسته از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اختصاص و تحویل داده شده است.

وی اظهارداشت : تعداد ۳۰۰  تخته فرش نیز بنیادمستضعفان جهت خسارات آبگرفتگی اخیر تامین کرده که متولی توزیع آن باید سریع تر مشخص و  هزینه ای که از سوی نفت برای ترمیم مدارس در نظر گرفته شده کامل محقق و اجرایی شده ااست.

استاندار خوزستان همچنین بر پیگیری  اقدامات لازم در خصوص  زیرساخت ها راه های روستایی، آبفا و آب و برق تاکید و از علوم پزشکی خواست جهت تخصیص اعتبار برای ترمیم خانه های بهداشت  پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *