تولید بیش از ۸ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق

خوزستان – مدیرعامل نیروگاه رامین از تولید ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی برق در این نیروگاه خبر داد.

به گزارش خبر گزاری صدا وسیما مرکز خوزستان، ناصر محمدی  گفت: اکنون با اجرای طرح های تعمیراتی متعدد در نیروگاه رامین، در حال افزایش و تقویت سطح آمادگی خود به منظور تولید پایدار انرژی برق در تابستان آینده است.

وی  افزود: تامین انرژی برق مورد نیاز مردم و صنایع رسالت اصلی ما است و با توجه به کاهش مصرف برق و همچنین بی نیازی شبکه سراسری برق در فصل زمستان، پروژه‌های تعمیراتی و اصلاحی متعددی را به منظور تقویت آمادگی واحد‌های تولید برق اجرا در دست اجرا داریم.

محمدی با اشاره  ۸ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۶۴ مگاوات ساعت انرژی برق از ابتدای امسال تا پایان دی ماه  در این شرکت تولید شده است اظهار داشت: این میزان تولید در حالی محقق شده که از اوایل فصل پائیز تاکنون هر ۶ واحد تولید برق خود را طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و در بازه زمانی خاص از مدار خارج نموده تا بتوانیم با رفع محدودیت‌ها و چالش‌های فنی با آمادگی مطلوبی به استقبال فصل تابستان و پیک مصرف برق برویم.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد ۳۰۵ و ۳۱۵ مگاواتی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *