کوتاهی شهرداری در مقابله با آلودگی هوا

عضو شورای شهر تهران به شهرداری به دلیل عدم ارسال لایحه اساسنامه صندوق محیط زیست و توسعه حمل و نقل عمومی تذکر داد و گفت:‌تهران با کمبود اتوبوس و مترو مواجه است.

به گزارش افکارنیوز،

 آرش میلانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به بارش برف اخیر در پایتخت گفت:‌خوشبختانه عملکرد شهرداری در این زمینه مناسب بود و ان‌شاءالله این اقدامات در پایتخت ادامه داشته باشد.

اخبار اجتماعی –وی گفت: شهرداری مناطق ۳، ۱، ۹، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ در انتخابات هیأت رئیسه شورایاری‌های مناطق مشارکت خوبی داشتند و اقدامات مؤثری در این راستا انجام گرفته است.

وی در ادامه به کمبود اتوبوس و مترو در پایتخت اشاره کرد و گفت: با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی می‌توانیم شاهد کاهش و رفع آلودگی هوا در پایتخت باشیم که حل این مشکل از محل منابع طرح ترافیک و سیاست‌های راهبردی شورای شهر بوده است. همچنین می‌توان از صندوق محیط زیست و حمل و نقل عمومی جهت رفع مشکل در این زمینه استفاده کرد.

میلانی بیان داشت: ایجاد صندوق محیط زیست و توسعه حمل و نقل عمومی بر اساس تبصره یکم ماده ۵۵ از احکامی محسوب می‌شود که در برنامه سوم شهر تهران به تصویب رسید و شهرداری موظف بوده در سال اول برنامه طی ۶ ماه اساسنامه تشکیل آن را جهت تأیید به شورای شهر ارسال کند.

عضو کمیسیون محیط زیست و سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهرداری در ارسال لایحه اساسنامه صندوق محیط زیست و حمل و نقل عمومی تأخیری ۴ ماهه داشته است و در این زمینه به شهرداری تذکر می‌دهم.

وی گفت: شهرداری تهران باید ارسال لایحه اساسنامه صندوق محیط زیست و توسعه حمل و نقل عمومی را در دستور کار فوری قرار داده و حداکثر تا یک ماه لایحه مربوطه را به شورای شهر ارسال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.