تخصیص اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در ۶ شهرستان مرکزی

اراک- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از تخصیص اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در ۶ شهرستان این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالحسین محمدی اظهار داشت: ۵۰ میلیارد ریال منابع مالی از محل اعتبارات ملی برای مقابله با گرد و غبار اراضی بیابانی استان مرکزی اختصاص یافته است.

  • مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: این اعتبارات برای اجرای طرح‌های بیابان زدایی و مقابله با حرکت شن‌ها، گرد و غبار در اراضی بیابانی ۶ شهرستان استان شامل زرندیه، ساوه، دلیجان، محلات، کمیجان و اراک ابلاغ شده‌است.

وی بیان کرد: بیشترین اراضی بیابانی استان مرکزی با ۴۷۰ هزار هکتار وسعت در شهرستان زرندیه و کمترین با ۱۲ هزار هکتار وسعت در شهرستان کمیجان قرار دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: اکنون با اقدامات بیابان زدایی و کشت گونه‌های سازگار با منطقه برخی از اراضی بیابانی استان مرکزی به مراتع درجه سه تبدیل شده است.

محمدی تصریح کرد: مشارکت مردم در اجرای طرح‌های مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز و مراتع داری از جمله برنامه‌های اولویت دار این اداره کل در سال‌جاری است و طرح‌های آبخیزداری و مرتع‌داری با مشارکت و حضور مردم و بر اساس نیاز جوامع محلی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *