امدادرسانی به سیل‌زدگان با ۴ بالگرد ترابری سپاه

۴ فروند بالگرد ترابری سپاه با ۱۲۰ سورتی پرواز در طول هفته اول بعد از سیل در جنوب سیستان و بلوچستان به سیلزدگان امدادرسانی کردند.

به گزارش ، از همان ابتدا وقوع سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از شهرستان‌های استان کرمان کار امداد رسانی و خدمات رسانی به سیل زدگان توسط رزمندگان این قرارگاه آغاز شد.

امدادرسانی به وسیله ۴ فروند بالگرد ترابری در امر امدادرسانی که هر روز ۲۵۰ خانوار را تحت پوشش قرارداده و در طول یک هفته اول ۱۲۰ پرواز صورت گرفته است.

هزار بسته معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب، نمک و لوازم بهداشتی توزیع ۱۵ هزار تخته پتو، توزیع ۱۰۰۰ سری لوازم خانگی، بکارگیری ۵ گروه مهندسی رزمی در منطقه با ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات، راه اندازی یک باب بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی همراه سی تی اسکن سیار و ام آرای و بازگشایی ۳۱ راه روستایی و فراهم کردن ارتباط ۸۰ روستای حاشیه مرز که راه‌های دسترسی آن‌ها ازبین رفته بوده است از دیگر اقدامات است.

اعزام ۴ ست بیمارستانی به شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، نگور و دمپک و اعزام ۲۸ تیم پزشکی سیار به مناطق مختلف سیل زده، راه‌اندازی ۴ مرکز پخت غذای گرم و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم در شبانه روز، هماهنگی با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سیستان و بلوچستان برای سازماندهی و اعزام موکب‌های ستاد‌های استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، تهران، فارس و کهگیلویه و بویراحمد در کل مناطق سیل زده انجام شده که این موکب‌ها به مدت ۱۴ روز استقرار ۹۵۲، هزار پرس غذای گرم توزیع کرده‌اند.

توزیع ۱۰۰ هزار قرص نان گرم، توزیع ۵ هزار تخته پتو و ۳ هزار بسته بهداشتی، ساخت ۳۰ سرویس بهداشتی و ۲۵ هزار بسته معیشتی داشته‌اند که کل این خدمات رسانی‌ها بیاد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *