امدادرسانی به ۲۱۰هزار نفر در ۱۲۰۰ شهر و روستای متأثر از سیل و برف

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۲۱۰هزار نفر از هموطنان متأثر از حوادث جوی در ۱۸ روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی سلیمی با تشریح گزارش عملیات امدادرسانی در حوادث جوی (برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی) از ۱۸ دی ماه تا امروز شنبه ۵ بهمن ماه گفت: هموطنان همه استان‌ها متأثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده‌اند و در این مدت با فعالیت شبانه روزی ۳ هزار و ۸۹۲ امدادگر و نجاتگر به ۲۱۰ هزار نفر از هموطنان خدمات امداد و نجات ارائه شده است.

وی افزود: هموطنان در یک هزار و ۲۰۰ شهر، روستا و جاده کوهستانی از خدمات امداد و نجات برخوردار شدند و با برپایی سه اردوگاه اسکان اضطراری و چادرهای فردی، ۲۷ هزار و ۶۶۹ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند. به علاوه ۱۱۶ نفر از سوی نیروهای امدادی هلال احمر نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رهاسازی ۴۳۵ دستگاه خودرو از برف و کولاک و تخلیه ۲۴۰ واحد مسکونی از سیلاب، گفت: متأسفانه ۵ نفر از هموطنان در مه ولات استان خراسان رضوی، بشاگرد استان هرمزگان و سرباز و کنارک سیستان و بلوچستان بر اثر وقوع سیل و ریزش آوار جان باختند. ۱۱ فروند بالگرد که شامل ۴ بالگرد هلال احمر و ۷ بالگرد نظامی است، با انجام ۲۸۲ سورتی پرواز معادل ۱۹۲ ساعت پرواز، ۶۵ تن اقلام امدادی را به مناطق متأثر از سیل منتقل کردند.

به گفته سلیمی، ۴۷ هزار و ۴۷۰ بسته غذایی، ۴ هزار و ۶۸۱ دستگاه چادر امدادی، ۲۴ هزار و ۷۶۰ تخته پتو مینگ، ۲۵ هزار و ۵۶۲ کیلوگرم نایلون پوششی، ۱۰ هزار و ۶۴۹ تخته موکت، ۶ هزار و ۳۱۰ کیلوگرم قند و شکر، ۲۱ هزار و ۱۴۴ کیلوگرم برنج، ۲ هزار و ۶۰۷ شعله والوور، ۴ هزار و ۸۴۰ قوطی روغن، ۷۱ هزار و ۷۳۲ بطری آب معدنی، ۴ هزار و ۴۸۸ کیلوگرم حبوبات و ۱۸۸ کیلوگرم خرما میان متاثران از حوادث جوی توزیع شده است و امدادرسانی در بخش‌هایی از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *