مشترکان کردستانی در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند

هوشنگ اولی‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر روزانه به طور متوسط بیش از ۱۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف می‌شود.

وی بر لزوم رعایت و مصرف صحیح گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی و اداری تاکید کرد و افزود: امسال تا پایان دی در مجموع ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۴۲۶ مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال هفت درصد بیشتر بود.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان یادآور شد: تنظیم دمای رفاه اتاق‌ بین ۱۸ تا ۲۱ درجه و خاموش کردن وسایل گازسوز اضافی، نقش مهمی در کاهش مصرف گاز دارد.

اولی‌زاده به لزوم استفاده از پرده‌های ضخیم در منازل اشاره کرد و گفت: روشن کردن پکیج یک ساعت پیش از آغاز کار در ادارات و خاموش کردن آن یک ساعت قبل از پایان کار ضروری است.

وی اضافه کرد: در صورت مصرف صحیح این نعمت خدادادی توسط مشترکان، با وجود برودت هوا در روزهای آینده، شهروندان کردستانی با افت یا قطعی گاز طبیعی مواجه نخواهند شد.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۹ روستا است و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۹ درصد جمعیت روستایی استان به شبکه سراسری گاز متصل هستند.

۵۳۱ هزار و ۴۰۳ مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند که ۳۹۴ هزار و ۹۳۴ مشترک در شهرها و ۱۳۶ هزار و ۴۶۹  مورد در روستاها قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.