برگزاری ۲۵۸ مانور ایمنی در جاده‌های سیستان و بلوچستان

اهدان- معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از برگزاری ۲۵۸ مانور ایمنی در جاده‌های این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تیمور باقری اظهار داشت: ۲۸۵ مانور توسط اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان برای افزایش ضریب ایمنی سفر ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر استان از ابتدای سال تا کنون به اجرا درآمده است.

وی افزود: ۱۷۵ بازدید این مدت به ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری سیستان و بلوچستان اختصاص دارد که در آنها یک هزار و ۵۸۸ دستگاه اتوبوس و ناوگان سواری کرایه برون شهری استان از نظر همراه داشتن اقلام ایمنی نظیر کپسول اطفای حریق، چکش و کمربند ایمنی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی وسیله نقلیه، وضعیت صندلی‌ها، آج لاستیک، چراغ چشمک زن و مثلث احتیاط مورد بازدید و کنترل قرار گرفتند.

معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ۸۳ مانور برگزار شده در سال جاری به بخش حمل و نقل داخلی کالای استان اختصاص دارد که در آن ۹۰۰ دستگاه ناوگان باری از نظر داشتن بارنامه، کارت هوشمند ناوگان و راننده، کارت سلامت، معاینه فنی و تطبیق مشخصات مندرج در بارنامه با راننده و کالای حمل شده، مورد بررسی کارشناسان این اداره‌کل قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ایمنی از عوامل مهم و تأثیرگذار در حمل و نقل عمومی جاده‌ای محسوب می‌شود، گفت: طرح کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر نقش بسزایی در کاهش تخلفات و افزایش ایمنی تردد جاده‌ای بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.