میزان بارندگی های سطح کشور ۵ درصد افزایش داشته است

همدان – وزیر نیرو گفت: امسال نسبت به سال گذشته که با بارش‌های خوبی روبرو بودیم و بارندگی ها ۴ تا ۵ درصد بیشتر بوده و توزیع خوبی نیز در کشور داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز ۱۶۰ میلیارد تومان پروژه صنعت برق در استان همدان افتتاح شد، گفت: پویش «هرهفته – الف – ب – ایران» تا پایان سال افتتاح ۲۲۵ پروژه بزرگ را متعهد شده است که با سرمایه ۳۳ هزار میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال باید برای رونق تولید زیرساخت‌ها را در بخش انرژی مهیا کنیم، گفت: ۳ هزار مگاوات نیروگاه در این پویش به مدار بهره‌برداری وارد می‌شود و خطوط انتقال، شبکه توزیع و پست‌های برق نیز از جمله آن است.

اردکانیان با بیان اینکه همدان برای توسعه آینده خود نیازمند بهره‌مندی از برق مطمئن و پایدار است که طرح‌هایی در این زمینه اجرایی می‌شود، گفت: در بخش آب نیز بارش‌ها تا کنون به نسبت متوسط درازمدت حدود ۴۰ درصد بیشتر بوده و از ابتدای سال آبی جاری که مهرماه محسوب می‌شود تاکنون این جمع‌بندی صورت گرفته و بارش‌ها نسبت به سال گذشته که با بارش‌های خوبی روبرو بودیم نیز ۴ تا ۵ درصد بیشتر بوده و توزیع خوبی نیز در کشور داشته است.

وزیر نیرو استمرار نزول رحمت الهی را علامت شکر نعمت دانست و گفت: شکر نعمت همان مصرف صحیح است و هرچه مردم خوش مصرف تر باشند خداوند نیز نعمت خود را بیشتر ارزانی می‌کند.

وزارت نیرو مکلف شد ایستگاه‌های لازم را برای ارائه برق لازم به موتورسیکلت‌هایی که برقی می‌شوند فراهم کند اردکانیان همچنین به طرح برقی کردن موتورسیکلت‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه در هفته‌های اخیر در هیئت دولت بحث آلاینده‌های هوا به صورت جدی مطرح و برای کلان شهرها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که با همکاری شرکت‌های سازنده موتورسیکلت طرحی آماده شده و به نتیجه برسد، گفت: وزارت نیرو مکلف شد ایستگاه‌های لازم را برای ارائه برق لازم به موتورسیکلت‌هایی که در این پروژه برقی می‌شوند فراهم کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور به وزارت صمت دستور داده و محاسبات اقتصادی آن را انجام داده‌ایم، گفت: در این طرح هم موتور سیکلت های موجود با صرفه اقتصادی برای صاحبان آنها قابل برقی شدن است و هم موتورهای برقی جدید به بازار می آیند که نقش جدی در کاهش آلاینده‌ها خواهند داشت.

وزیر نیرو با بیان اینکه این حرکت را از وزارت نیرو و سازمان‌های دولتی شروع می‌کنیم چرا که در بخش توزیع از تعداد قابل توجه همکارانی که با موتورسیکلت تردد می‌کنند بهره مندیم، گفت: تا پایان سال جاری این طرح را به نقطه مطلوب خواهیم رساند چرا که نقشه آلایندگی موتورسیکلت‌ها بالاست و حدود ۱۸ برابر خودروها عنوان شده است. کد خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.