خانه » خبر » 11هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان شمالی در آتش سوخت

11هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان شمالی در آتش سوخت

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: هشت هکتار از اراضی مرتعی منابع طبیعی جاجرم و سه هکتار از اراضی ملی و مستثنیات شهرستان بجنورد چهارشنبه بر اثر آتش سوزی از بین رفت.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی چهارشنبه شب در گفتگویی خبری اظهار کرد: عصر امروز آتش اراضی مرتعی منابع طبیعی در حوالی کوه بهار شهرستان جاجرم را فرا گرفت که پس از 3 ساعت تلاش اهالی جوامع محلی و یگان امداد منابع طبیعی ، آتش سوزی در این منطقه در ساعت 18 مهار شد.
وی افزود: به علت بالا بودن دمای هوا امروز و شدت وزش باد در این شهرستان اراضی مرتعی این منطقه دچار آتش سوزی گسترده شده بودند.
سرهنگ حیاتی افزود: این آتش سوزی توسط عامل انسانی وافرادی که بر ای تفریح یه این مناطق آمده بودند صورت گرفته که شناسایی نشده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان شمالی اظهار کرد: در آتش سوزی دیگری ظهر امروز چهارشنبه ساعت سه هکتار از اراضی ملی و مستثنیات بین روستاهایی رختیان و گریوان بجنورد از بین رفت.
سرهنگ حیاتی افزود: 1200 متر ازاین آتش سوزی در اراضی ملی و بقیه در مستثنیات کشاورزان این منطقه رخ داد که با کمک اهالی محلی منطقه و یگان امدادو نجات در ساعت عصر امروز اطفا شد.
وی با بیان اینکه تابستان امسال به علت افزایش دما و خشکسالی مراتع منابع طبیعی استان دچار حریق های فراوانی شده است از مردم خواست از روشن کردن آتش در اراضی منابع طبیعی خودداری کنند و بیش از پیش از این سرمایه الهی مراقبت کنندو هرگونه آتش سوزی مراتع را به شماره 1504 اطلاع دهند .
خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این استان 2 میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک ‌میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج