خانه » خبر » کمبود نیروی انسانی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک

کمبود نیروی انسانی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک

مسعود آقازیارتی گفت: بحث افزایش ۱۰۰ نفر نیروی جدید در دستور کار قرار دارد و امید است به زودی این افراد جذب شوند.

وی افزود: آتش نشانان این سازمان از مهرماه سال گذشته تاکنون یکهزار و ۸۰۱ عملیات اطفای حریق انجام داده اند.

آقا زیارتی ادامه داد: در جریان این آتش سوزی ها سه نفر کشته و ۳۹ نفر مصدوم شده اند و بیشترین حریق های صورت گرفته با ۷۱۹ مورد مربوط به باغ ها و فضای سبز، ۴۴۱ مورد حریق ضایعات و ۱۵۹ مورد آتش سوزی منازل بوده است.

وی بیان کرد: یکهزار و ۵۶۷ حادثه مختلف در این مدت به سازمان آتش نشانی اراک گزارش شده که در این حوادث ۴۵ نفر کشته و ۲۶۳ نفر مجروح شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک ادامه داد: آموزش های ایمنی و پیشگیری از حوادث از محورهای اولویت دار آتش نشانی است که در این مدت ۶۸ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت آموزش درون سازمانی ۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر ساعت آموزش درون سازمانی انجام شده است.

آقا زیارتی اظهار کرد: ۶۲۶ مورد دستورالعمل ایمنی ساختمان نیز از مهرماه پارسال تاکنون در اراک صادر شده و ۴۹۷ ساختمان تایید پایان کار از آتش نشانی دریافت کرده اند.

وی گفت: در این مدت پنج ایستگاه آتش نشانی ۱۲۰، ۱۸۰، ۱۷۰، ۱۳ و ۱۴۰ اراک بهسازی و تعمیرات لازم برای آنها صورت گرفته است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک اضافه کرد: تجهیزات خوبی در یک سال اخیر به این سازمان اضافه شده اما هنوز کمبودهای زیادی وجود دارد که دستیابی به آن ها حمایت ویژه دولت را طلب می کند.

آقا زیارتی تصریح کرد: اگر حادثه احتمالی و مشابه پلاسکو در اراک اتفاق افتد تجهیزات آتش نشانی اراک جوابگو نیست.

وی بیان کرد: اراک مرکز استان و شهری صنعتی است که خطرات و حوادث مختلفی هر روز در آن ممکن است اتفاق بیفتد و می طلبد تجهیزات ایمنی و مقابله با این حوادث روز به روز افزایش یابد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اراک ادامه داد: بر اساس استانداردهای تعریف شده به ازای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی نیاز است که شهر اراک با وجود ۵۲۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۱ ایستگاه است و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

وی اضافه کرد: مجموعه تجهیزات تخصصی تنفسی آتش نشانان یکی از نیازهای ضروری در اراک بود که در این راستا ۳۰ ست تنفسی با هزنیه ای بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خریداری شده است.

آقا زیارتی گفت:خودروی پشتیبان سازمان تجهیز، تجهیزات کوهستانی به روز رسانی شده و لباس فرم کارکنان خریداری و ۲ دستگاه ایسوزو پیش خرید شده است که به زودی وارد ناوگان موتوری آتش نشانی اراک می شود.

خبر آنلاین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج