خانه » خبر مهم » وقتی بحران “سیل” مسئولان را از خواب غفلت بیدار می‌کند

وقتی بحران “سیل” مسئولان را از خواب غفلت بیدار می‌کند

با وجود تکرار مداوم خسارات ناشی از بروز سیل، مسئولان تنها در زمان بحران به فکر چاره اندیشی هستند. از فومن، بارندگی‌ روزهای اخیر در شهرستان فومن سبب بروز سیلاب در برخی از روستاهای این شهرستان از جمله روستاهای “کلفت” و “رودبارچیره” شد و شدت سیلاب در حدی بود که موجب قطع راه ارتباطی این دو روستا شد.

سیدمحمد سیدزاده رئیس شورای اسلامی روستای کلفت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه عدم لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها سبب بروز این مشکلات در هنگام بارندگی شده است اظهار داشت: شکسته شدن پل روستایی کلفت در سیل اخیر موجب قطع ارتباط بیش از ۵۰۰ خانوار شد.

وی افزود: در ابتدای وقوع سیلاب بخشدار مرکزی شهرستان به‌طور مستمر به این روستا آمد و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی نیز در بازدید از این روستا قول دادند که با تلاش تمامی مسئولان ظرف روزهای آینده مشکل راه ارتباطی این روستا برطرف شود.

یکی از ساکنان این روستا که منزل مسکونی وی در معرض تخریب سیل قرار دارد بیان کرد: بارها مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برای بازدید و برطرف کردن مشکلات این پل به روستای کلفت آمدند اما تاکنون مشکلات این روستا برطرف نشده است.

وی اظهار داشت: اهالی روستای کلفت وزارت راه و شهرسازی را مقصر اصلی این قطع ارتباط و مشکلات پیش آمده در این روستا می‌دانند.

وی افزود: اهالی روستای کلفت با هر بارندگی منتظر تخریب منزل و آوارگی از منازل خود هستند و یک لحظه نمی‌توانند با آرامش از باران رحمت الهی لذت ببرند زیرا می‌دانند که مسئولان تا زمانی که بحرانی صورت نگیرد چاره اندیشی نمی‌کنند.

در ادامه این گزارش با حضور در روستای رودبارچیره که در همجوار روستای کلفت قرار دارد نیز با همین مشکلات روبه‌رو می‌شویم.

پل روستا رودبارچیره بعد از سیلاب اخیر کاملاً به زیر آب رفته و عبور و مرور بیش از ۳۰۰ خانوار نیز قطع شده و مردم این روستا با مشکل عمده‌ای مواجه شدند.

سرپرست دهیاری رودبارچیره با بیان اینکه با کوچکترین بارندگی این پل به زیر آب رفته و راه ارتباطی مردم قطع می‌شود ابراز داشت: طی سال‌های گذشته با آمدن سیلاب چندین خودرو نیز به داخل رودخانه سقوط و به مردم این مناطق خساراتی زیادی وارد شده است.

علی افشاری با اشاره به اینکه از مسئولان درخواست داریم تا نگاه ویژه‌ای به این روستا داشته باشند خاطرنشان کرد: پل رودبارچیره یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، شورا و دهیاری این منطقه است.

تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج