خانه » خبر مهم » نوبت بندی آب در ۴۰۰ روستای یزد

نوبت بندی آب در ۴۰۰ روستای یزد

مدیر عامل آب و فاضلاب روستا،یی یزدگفت: آبرسانی ۳۳۰ روستای یزد با تانکر انجام می‌شود، از اجرای طرح نوبت‌بندی آب در ۴۰۰ روستای یزد خبر داد.

«محمد فاتحی» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به این‌که کم آبی یکی از مهمترین مسائل استان یزد است، اظهار کرد: وضعیت کم آبی در بسیاری از نقاط روستایی استان یزد وضعیت خاصی به حساب می‌آید.

وی با اشاره به این که اکثریت شهرهای استان یزد از آب انتقالی بهره‌مند هستند، افزود: در مقابل متاسفانه روستاهای استان یزد به آب انتقالی و حتی بسیاری از روستاها به آب شرب با کیفیت از منابع زیرزمینی هم دسترسی ندارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد گفت: تنها ۷۰ روستای استان یزد به دلیل قرار گرفتن در حاشیه خط انتقال آب به یزد، از این منابع آبی برخوردار بودند و آب انتقالی در اختیار سایر روستاییان قرار ندارد.

فتاحی تصریح کرد: تعدادی از روستاهای استان از پتانسیل آب داخل محدوده از جمله چاه و قنات و چشمه‌ها آب شرب مورد نیاز را مصرف می‌کنند که به دلیل خشکسالی‌های متوالی به ویژه در این دو سال اخیر، این منابع هم با مشکل اساسی روبرو شده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این‌که این منابع آبی در برخی روستاهای استان یزد پایان یافته و یا در حال پایان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۳۰ روستا در استان یزد به وسیله تانکر آب‌رسانی و آب شرب مورد نیاز آنها سیار تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد گفت: به غیر از این روستاها، بحث نوبت‌بندی آب در ۴۰۰ روستای استان یزد در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم آب شرب مورد نیاز مردم این روستاها را به هر صورتی که هست تامین کنیم.

فتاحی تأکید کرد: با توجه به این‌که در تابستان مردم شهرها روزهای آخر هفته را به روستاها سفر می‌کنند، ما مجبور هستیم آب را در طول هفته ذخیره کنیم که در پایان هفته با مشکل مواجه نباشیم.

موج

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج