خانه » خبر مهم » مردم سیستان در انتظار کاهش دید افقی و کیفیت هوا باشند

مردم سیستان در انتظار کاهش دید افقی و کیفیت هوا باشند

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد سرعت باد در سیستان افزایش می‌یابد و مردم این منطقه باید در انتظار کاهش دید افقی و کیفیت هوا باشند.

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی کلی وضعیت جوی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد سرعت باد در سیستان افزایش می‌یابد و مردم این منطقه باید در انتظار کاهش دید افقی و کیفیت هوا باشند.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا پایان هفته در شمال استان باد و گرد و خاک خواهیم داشت به نحوی که در زوهای دوشنبه و سه‌شنبه سرعت باد شدیدتر بوده و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهرستان‌های هیرمند و زهک رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در این مدت در نوار شرقی و غربی استان نیز وزش باد با شدت کمتر پیش‌بینی می‌شود، افزود: توصیه می‌شود رانندگان در منطقه سیستان در هنگام وقوع طوفان و کاهش دید با احتیاط رانندگی کنند و سرعت مطمئنه داشته باشند.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: همچنین توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند هنگام کاهش کیفیت هوا از تردد در فضای باز خودداری کنند.

کاشرناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و زرآباد با حداکثر دمای ۴۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج