خانه » خبر » سیل و طوفان در استان گلستان

سیل و طوفان در استان گلستان

بارش شدید باران و وقوع طوفان در شرق استان گلستان چهار نفر را به کام مرگ برده است

در برخی از شهرهای شرق این استان نیز آبگرفتگی شدید معابر مشاهده می‌شود.

از ساعات ابتدایی شامگاه گذشته بارش شدید باران، شرهای شرق استان گلستان را درگیر مشکلاتی همانند آبگرفتگی معابر کرده است که این بارش شدید وقوع سیلاب در اطراف رودخانه‌ها را به همراه داشته است.

در دهنه زرین‌گل شهرستان علی‌آباد کتول به دلیل وقوع سیلاب، سه نفر از اعضای خانواده که در داخل خودرو حضور داشتند دچار حادثه شده و تا این لحظه تنها پیکر یک نفر از آنها که بانوی ۳۵ ساله بوده، کشف شده است.

با وجود تداوم عملیات جست‌وجو و امداد و نجات اما ورود سامانه بارشی در منطقه و وقوع بارش شدید کار امداد و نجات و جست‌وجو را سخت کرده و حتی خطر غرق شدن و حادثه، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر را نیز تهدید می‌کند.

به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان، حضور مردم برای تهیه تصاویر و مشاهده روند عملیات امداد و نجات کار را برای امدادگران سخت کرده، چراکه در کنار عملیات امدادی، امدادگران و نیروهای انتظامی باید مردم را نیز کنترل کرده تا حادثه‌ای برای آنها به وجود نیاید.

علیرضا صیاد بیان کرد: در حال حاضر محور عبوری منطقه زرین‌گل که شب گذشته و صیح امروز مسدود شد بازگشایی شده اما به دلیل شدت بارش باران و احتمال وقوع حادثه، تردد در این محور با کندی، احتیاط و به صورت محدود انجام می‌شود.

همچنین شامگاه گذشته به دلیل وقوع طوفان در شهرستان گنبدکاووس یک جوان ۲۱ ساله که برای محکم کردن سقف دامداری به بالای سازه رفته بود، بر اثر شدت وزش باد به پایین پرت شده و جان خود را از دست داد.

در حال حاضر نیز به دلیل بارش شدید باران در شهرستان کلاله خیابان‌های این شهر دچار آبگرفتگی شدید شده و تیم‌های امدادی و شهرداری این شهر برای اجرای عملیات امدادی و تخلیه آب از مسیرهای اصلی وارد عمل شده‌اند.

گفته می‌شود در حادثه مفقود شدن اعضای خانواده در زرین‌گل یک کودک پنج ساله نیز وجود دارد اما هنوز هیچ مرجع رسمی این موضوع را تأیید یا رد نکرده است.

طبق اعلام معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان، مرگ مفقودین اعلام شده قطعی است و جستجو برای یافتن اجساد آنها ادامه دارد.
فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج