خانه » خبر مهم » آتش سوزی » سوختن حدود ۲۵ هکتار از مراتع کوه خامی قلات گناوه

سوختن حدود ۲۵ هکتار از مراتع کوه خامی قلات گناوه

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت:حدود ۲۵ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه خامی قلات گناوه در گچساران در آتش‌سوزی‌های اخیر از بین رفت.

فرهام جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: آتش‌سوزی که از ساعت ۳۰: ۱۲ روز جمعه در جنگل‌های کوه خامی دوگنبدان آغاز شده بود روز گذشته راس ساعت ۲۰ به صورت کامل مهار شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه تعداد ۳۰ نفر از پرسنل منابع طبیعی و محیط زیست و بسیج و نیروهای مردمی جهت مهار آتش‌سوزی در این منطقه حضور داشتند، بیان کرد: کار اطفای حریق به صورت دستی و با وسایل ساده انجام شد.

وی  با بیان اینکه علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است، گفت:  یکی از دلایل آتش‌سوزی در این منطقه را می‌توان براثر بی‌توجهی افرادی که برای چیدن بنک به این منطقه رفته بودند را عنوان کرد.

جلیلی تصریح کرد: در آتش سوزی‌های اخیر که در این منطقه رخ داده بر اساس برآورد کارشناسی حدود ۲۵ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه خامی قلات گناوه در گچساران در این آتش‌سوزی‌ها سوخته است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالجاری مراتع و جنگل‌های کوه خامی سه بار طعمه حریق شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج