خانه » خبر » دسترسی سخت به آب تابستان امسال مصرف آب در شیراز افزایش یافت

دسترسی سخت به آب تابستان امسال مصرف آب در شیراز افزایش یافت

مهندس الله بخش نظرپور دوشنبه اظهار داشت:در تیر ماه سال گذشته تولید و مصرف آب در کلان شهر شیراز معادل 14 میلیون و 105 هزار متر مکعب بوده و در تیر ماه امسال این میزان به 14 میلیون و 391 هزار متر مکعب رسیده است

نظر پور اظهار داشت : در مرداد ماه سال گذشته نیز نیز تولید و مصرف آب در شیراز 14 میلیون و 371 هزار متر مکعب بوده که این میزان در مرداد ماه امسال به 14 میلیون و 991 هزار متر مکعب رسیده است.

نظر پور با یادآوری خشکسالی های 10 ساله اخیر در استان فارس اظهار داشت: هر چند که در سال زراعی جاری یعنی مهر 95 تاکنون میزان بارندگی ها در جنوب استان نسبتا مطلوب بوده و بارش ها در شهرستان شیراز نیز با افزایش 40درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده، اما با توجه به برداشت های سال های قبل، متاسفانه هنوز وضعیت منابع آب زیرزمینی و همچنین میزان آب در پشت سد درودزن که 23 درصد آب مورد نیازمان را تامین می کند چندان مطلوب نیست.

مدیرعامل شرکت آبفای شیراز با بیان اینکه 77 درصد از کل آب مصرفی شیراز را منابع آب زیرزمینی تامین می‌کند افزود: عمق‌ چاه‌های آب در شیراز در سال‌های گذشته حداکثر 150 متر بوده اما امروز حفر چاه برای برداشت آب به بیش از 300 متر رسیده است.

وی متوسط مصرف سرانه آب در کلانشهر شیراز را 130 لیتر اعلام کرد که در مقایسه با متوسط مصرف کشوری کمتر است و افزود:سرانه استاندارد آب در شرایط تنش آبی حدود 105لیتر است و مردم باید سطح مصرف خود را پایین آورند تا به این حد از استاندارد برسیم.

رئیس هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب شیراز با دعوت از شهروندان به استفاده از راهکارهای کاهش مصرف آب گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر در کشور، منابع آب دچار کاهش شده اند.

وی با اشاره به سیر رو به کاهش منابع آبی در سال های اخیر اظهار داشت: از شهروندان انتظار داریم که صرفه جویی در مصرف آب را بیشتر در پیش گیرند.

ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج