خانه » خبر مهم » خسارت ۵ میلیارد تومانی سیل به مشگین شهر

خسارت ۵ میلیارد تومانی سیل به مشگین شهر

فرماندار مشگین شهر گفت: وقوع سیل در شب گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، اماکن کشاورزی و دامی وارد کرده است.

میرعلی رحیمی زاد اظهار کرد: سیلی که به دنبال بارش تند باران در مشگین شهر و روستاهای آن رخ داد به ۴۰۰ کیلومتر از راه ها و مسیرهای تردد عشایر صدمه زده و زمینه تخریب برخی از تاسیسات عمومی را فراهم کرد به طوری که بیشترین تلفات را در دامنه های سبلان و برای عشایر کوچرو شاهد بودیم.

 

وی افزود: در این حادثه ناگوار ۲ هزار راس دام روستائیان و عشایر اعم از سبک و سنگین تلف شده و در برخی از مناطق عشایرنشین منطقه تا ۱۰۰ درصد امکانات و منابع موجود عشایر خسارت دیده است. در این سیل ۱۵ آلاچیق عشایری با اسباب و اثاثیه کامل از بین رفته و ۱۰ دستگاه خودروی نیسان نیز در اثر این سیلاب از بین رفته است.

رحیمی زاد از تداوم امدادرسانی به سیل زدگان در مشگین شهر خبر داد و بیان کرد: نیروهای امدادی در منطقه حاضر هستند و تلاش بر این است تا نسبت به اسکان آسیب دیدگان و تامین نیازهای آنها اقدامات و برنامه ریزی ها انجام شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: جمع بندی ها برای تعیین رقم خسارت وارده در حال انجام است و ما بعد از جمع بندی آمار و استخراج رقم خسارت وارده به شهرستان در حوزه های مختلف تلاش می کنیم تا گزارشی را به سازمان مدیریت بحران در سطح کشور ارائه کنیم تا از طریق وزارت کشور نسبت به تامین خسارت اقدامات موثری انجام شود.

ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج