خانه » خبر مهم » آتش سوزی » جنگل‌های کوه سفید لنده همچنان در آتش می‌سوزد

جنگل‌های کوه سفید لنده همچنان در آتش می‌سوزد

آتش بی‌رحمانه به جان جنگل‌های و مراتع کوه سفید شهرستان لنده افتاده و همچنان درختان ایستاده و سرو قامت را می‌سوزانآتش از دیروز تاکنون به جان جنگل‌های کوه سفید شهرستان لنده افتاده و در سایه کمبود تجهیزات و امکانات درختان و مراتع را می‌بلعد و با سرعت پیش می‌رود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از آتش سوزی دوباره کوه سفید لنده خبر داد و گفت: ساعت ۱۵  عصر امروز چهارشنبه از طریق نیروهای مردمی از فوران دوباره آتش سوزی کوه سفید این شهرستان مطلع شده و در کمترین زمان ممکن نیروها اعزام شدند.

ذبیح اله محمدی با بیان اینکه تمامی نیروهای مردمی و اداری به صورت مستقر در کوه سفید در حال خاموش کردن آتش هستند، اظهار داشت: فردا راس ساعت ۴ و نیم صبح اکیپ نیروهای اداری برای خاموش کردن آتش کوه سفید اعزام می‌شوند.

فرماندار شهرستان لنده با اشاره به آتش سوزی دوباره کوه سفید این شهرستان گفت:۵۰ نیروی اداری از لنده و مرکز استان برای مهار کامل آتش فردا اعزام می‌شوند.

دارا کریمی نژاد با بیان اینکه آتش دوباره به جان درختان افتاده و درحال نابودی آنها است، ادامه داد: از دیروز ظهر  سه شنبه درخواست بالگرد صورت گرفته ولی به دلیل عدم نامناسب فضای فیزیکی در پای کوه جوابی دریافت نشده است.

کریمی نژاد تصریح کرد: ۴۰ نیروی اداری شهرستان لنده و ۱۰ نیروی اداری استان کهگیلویه و بویراحمد ‌برای مهار کامل آتش وپیشگیری از فوران دوباره به کوه سفید اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن  در شرایط سختی مهار آتش سوزی در مواقع حساس نیازمند توجه ویژه ستاد بحران در زمینه اختصاص اعتبار برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز هستیم.

منبع : تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج