خانه » خبر » امدادرسانی به استان‌های درگیر سیل‌ و طوفان ادامه دارد

امدادرسانی به استان‌های درگیر سیل‌ و طوفان ادامه دارد

رییس سازمان امداد و نجات از ادامه امداد رسانی به سیل‌زدگان استان گرگان و مصدومان طوفان شن استان سیستان خبر داد.مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات درباره آخرین آمار سیل چند روز گذشته استان‌ گرگان گفت: عملیات در ۵ شهرستان؛ آزادشهر، علی‌آباد، کلاله، گرگان و مینودشت از همان ساعات اولیه آغاز شده است.

او با اشاره به اینکه نیروهای سازمان امداد و نجات به ١١ شهر و روستا در حال امداد رسانی هستند گفت: امدادرسانی به ١٠٠٠ نفر انجام شده و در حال حاضر با برپایی ٣ دستگاه چادر برای ١٢ نفر امکان اسکان اضطراری فراهم شده است.

او ادامه داد: در جریان سیل چند روز گذشته استان گلستان سه نفر نجات یافته و سه نفر فوت شده‌اند همچنین یک نفر مفقود است.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه تخلیه آب از ۵٣ واحد مسکونی انجام شده، تصریح کرد:  ٧٣ تیم  امداد و نجات که شامل ٢٩٠ نفر می‌شوند به همراه ٨٢۵ تخته پتو، ٣٩٠ تخته موکت، ٢١۴ ست شست‌وشو، ۴٠ شعله والور و فانوس، ١۶۶٠ قوطی کنسروجات، ٩۵ کیلوگرم روغن، ١٩۵ کیلوگرم قند و شکر، ۵٠ کیلوگرم حبوبات برای مردم این منطقه ارسال و امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

او همچنین درباره امدادرسانی به حادثه دیدگان طوفان شن استان سیستان و بلوچستان گفت: ٢ شهرستان هیرمند و زهک درگیر این طوفان شده‌اند و امدادرسانی به ٩ شهر و روستا در حال انجام است.

رییس سازمان امداد و نجات گفت: مدادرسانی : ٢تیم  ٢٨ نفر امداد و نجات به ۶٩٩٠  نفر خدمات ارائه داده‌اند و ٢٢٠ بسته مواد غذایی و ٧۵٠٠ عدد ماسک بین افراد توزیع شده و امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

 ایلنا

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج