خانه » خبر » آسیب زلزله هجدک به قنات‌های منطقه

آسیب زلزله هجدک به قنات‌های منطقه

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان درباره شناسایی ۱۴ گسل در اطراف شهرستان کرمان گفت: یک تیم از مرکز زمین‌شناسی و دوستان راه و شهرسازی در حال کار و شناسایی گسل‌های اطراف کرمان هستند و این مواردی که شناسایی شده، گسل‌هایی است که زاییده گسل‌های اصلی ما هستند و اخیراً فعالیتی نداشته‌اند.

«سیدمصطفی آیت الهی موسوی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره آخرین وضعیت منطقه هجدک شهرستان راور و خسارت‌های زمین لرزه‌های روزهای اخیر در منطقه اظهار کرد: خوشبختانه منازل مردم دچار خسارت نشده و تنها ترک‌های جزئی بود که با فرمانداری شهرستان برای در اختیار قرار دادن وام‌هایی هماهنگی انجام شده است.

وی با بیان این‌که مشکل به وجود آمده در زمینه قنات‌های منطقه است و به دلیل این‌که در عمق بوده، قنات‌ها و مادر چاه‌ها ریزش کرده و هنوز برآورد دقیقی از خسارت‌های وارده صورت نگرفته است، تصریح کرد: البته برای برطرف کردن مشکل قنوات و چاه‌های آب قرار است با همکاری جهاد کشاورزی و فرمانداری کار انجام و مشکل برطرف شود.

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: زمین لرزه‌های چند روز اخیر در منطقه هجدک خسارت سنگینی نداشته و امیدواریم با پشتکار دستگاه‌های اجرایی وقوع مشکلات کنونی را نیز به حداقل برسانیم.

وی در ادامه درباره شناسایی ۱۴ گسل در اطراف شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: یک تیم از مرکز زمین‌شناسی و دوستان راه و شهرسازی در حال کار و شناسایی گسل‌های اطراف کرمان هستند و این مواردی که شناسایی شده، گسل‌هایی است که زاییده گسل‌های اصلی ما هستند و اخیراً فعالیتی نداشته‌اند.

موسوی با بیان این‌که این گسل‌ها از قبل وجود داشته اما به‌علت عدم مطالعه دقیق، شناسایی نشده بود، تصریح کرد: باید محدوده این گسل‌ها و محدوده اثر آن‌ها مشخص و حریم برای آن‌ها در نظر گرفته شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

idman96

ما را در کانال تلگرامییمان دنبال کنید

ورود به کانال
خروج